Helma na kolo

Dobrý den,od kolika let se smí jezdit na kole bez helmy?? předem děkuju za odpověď :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

pokud si všímáš i dospělí jezdí s helmou je to kvůli bezpečnosti, bez helmy jezdí jen ti co riskují
Doplňuji:
ale omyl ...nemám vždy pravdu, ale prostě to tak je ...to není frajeřinka...pokud nemám helmu nesedám na kolo, protože při dnešním provozu tě někdo sestřelí než se naděješ a co tvoje hlava? Ta to vždy odnese jako první....v mém okolí je hodně případů kdy se jeli JEN projet a už jsem je nikdy neviděla....ach jo...lidi neriskujte...mějte se rádi, aspoň sami sebe

Další odpovědi:

Zlatý

Copak jezdit s helmou na kole, ale co takhle jezdit na kole s helmou na hlavě.
prakticky rozumný člověk bez ní nejezdí. průšvihů je už dost a dotýkají se i dospělých. jak je to dlouho co jeden z hudebních Tesaříků spadl v Praze ve Stromoce (par bez aut) z kola a za dár hodin zemřel pro úraz hlavy. Uvádělo se, že helma by mu hodně zachránila.

Zlatý

http://www.odpovedi.cz/…

>> Do 18 let. <<
--------------------------

Hanulka11 ma ale jako vzdy pravdu: i kdyz je vam 18, neriskujte. Nahoda je blbec, i me jednou zachranila - brzdil jsem idiot predni brzdou z kopce, samozrejme jsem se vymrstil a kolo slo preze me. Kdyzbych nemel prilbu, bylo by to 1000x horsi, nez jen "par" odrenin, protoze me v te rychlosti stacilo poradne i bouchnout do hlavy a nasledne jsem narazil hlavou o silnici. Stesti, ze jsem ji tenkrat mel a nosim ji neustale, kdyz nasednu na kolo.

Zlatý

Ochrannou přilbu nasazenou a řádně připevněnou na hlavě musí mít při jízdě na kole každý cyklista mladší 18 let.
To je povinnost, kterou ti ukládá zákon.

(odkaz na: Zákon 361/2000 Sb. po změně provedené zákonem č.411/2005 Sb., platné od 1.7.2006: § 58, odst.1: "Cyklista mladší 18 let je povinen za jízdy použít ochrannou přilbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a mít ji nasazenou a řádně připevněnou na hlavě.")

http://www.pankuzel.cz/…

Bronzový

No tak já například jezdím od malička a nikdy jsem helmu neměl.Zažil jsem i několik drsnějších pádů a věřte mi,že první co si poraníte jsou končetiny nebo v horším případě pohlavní orgány :O Jinak hranice je myslím do 18 let.

Pokročilý

To je opravdu zajimavá otázka. Není nikde uvedeno do kolika roků. A to jsem projel co se dalo. Tohle ví jen policajt, který ví kdy může udělit pokutu. Došel jsem k závěru, že to je tajné, buď do patnácti let a nebo do 18let. Jako bych i sám rád věděl.

Stříbrný

Já jezdím zásadně s helmou,ale často jezdím docela drsný terény,takže mám někdy i strach:-)Ale chápu,že paní,která jede na skládačce na nákup nebude asi mít helmu

mno, když už zde jsou uvedené případy: jel jsem v naší vesničce po silnici a najednou se mi dostale nákupní taška do předního kola, mě to samozřejmě vymrští a zrovna na stráň, kde je beton a nebýt přilby, tak mám při nejlepším pěkně velkou jizvu na hlavě.
Jinak odpověď-do osmnácti let jste povinnen nosit přilbu.

Stříbrný

dokud nejsi plnoletý, tj. není ti 18 let, tak máš povinnost helmu při jízdě na kole mít na hlavě.
Takže od 18-ti je to jen na tobě...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.