Bonifác

Jakou přilbu na kolo?

Podle čeho mám vybírat cyklistickou přilbu na kolo? Jaké jsou hlavní parametry?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Na co se zaměřit při nákupu?
Při nákupu dbejte na:

  1. Přilba je schválená a odzkoušená státní zkušebnou
  2. Přilba musí pevně držet, nesmí tlačit a musí být pohodlná
  3. Ten kdo přilbu bude nosit, si ji také musí vyzkoušet
  4. K upínacímu systému musí být snadný přístup a musí se vyznačovat jednoduchou obsluhou
  5. Mechanismus pro nastavení obvodu ani pásky nesmí být při seřízení na hlavě v krajních polohách
  6. Pásek a spona pod bradou se nesmí zařezávat ani tlačit do krku, musí umožnit pohodlné nastavení a zároveň pevně sedět
  7. Spona pásku pod bradou musí být lehce rozepínatelná jednou rukou a nesmí při zapnutí ležet na kosti spodní čelisti.
  8. Nekupujte přilbu bez přizpůsobení obvodu hlavy (neplatí pro jiné typy přileb)
  9. Regulace obvodu hlavy by měla být lehce ovladatelná
  10. Hmotnost dětských cyklistických přileb by neměla přesáhnout hranici 200g
  11. Dostatečně široké větrací otvory.
  12. Jemná mřížka z plastového pletiva na předních otvorech je velká výhoda
  13. Textilní výstelky by měly umožňovat dobrou údržbu
  14. Cyklistické či dioptrické brýle vezměte na zkoušení s sebou.

Další odpovědi
panenka

podle mě si zajdi do prodejny kol kde si přilby vyzkoušíš a dokonce ti i poradí.bez vyzkoušení helmy nebudeš vědět zda ti sedí nebo ne

Elizabet

zajít do kvalitního sportu a tam i poradí důležité je aby helma držela na hlavě netlačila,a byla prostě přesně na hlavu

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.