quentos

Pokud pojedu poprvé na motorce jako spolujezdec, jaké bezpečnostní zásady (kromě helmy – samozřejmost) mám dodržovat?

Mám docela strach, aby pravdu řek – problém s udržením rovnováhy (od narození), trauma po pádu z kola z dětství apod. Existuje vůbec nějaká zábrana proti pádu z motorky, krom držení se řidiče? Co v zatáčce, kam se naklonit? Čeho se vyvarovat?

Nejlepší odpověď
ratava

Hlavně se v zatáčce nesnažte vyvažovat (naklánět se na druhou stranu než jezdec)- to řidiči dost zuří a nedávejte si nohy na výfuk (občas to k tomu svádí)- to kvůli botám :o) …
zbytek Vám zajisté řekne sám řidič
(jen kdyby Vás nevaroval, nezapomeňte si vzít něco na krk…)

Další odpovědi
MK44

Helma, oblečení kryjící celé tělo (ne jen plavky), pevné boty, a brýle, abyste sebou necukal, kdyby Vám bez nich něco vlétlo do oka. Držet se řidiče kolem pasu, nesahat mu na ramena a paže. Neškrtit ho a nevrtět se. V zatáčce se naklánět podle něho. Víte-li, že řidič je hovado, které chce především ukázat, co všechno zvládne ve vysoké rychlosti, pak se vyplatí jít pěšky. Šťastný návrat.

iceT

S tím nakláněním v zatáčce-ROZHODNĚ-na stejnou stranu jako řidič.Je třeba ho kopírovat.Jinak pokud se nakloníte na druhou stranu v obavě o rovnováhu,tak se můžete hezky rozplácnout.
Když jsem jela poprvé na motorce a naklonila se na druhou stranu než řidič,tak ten mě po zastavení tak zpucoval,že to svět neslyšel.

mojitek

quentoši,jestli můžu poradit,tak na mašinu si sedni jenom s tím o kom víš že nejezdí jak prase, prostě jen s tím o kom jseš přesvědčenej.Já jsem motorkář duší i tělem,ale hned tak bych si za někoho nesedl.Rozhodně bez pořádný helmy na mašinu nesedej ani kdyby to mělo bejt jenom okolo baráku.Na mašině se přitiskni co nejvíc k řidiči a do zatáčky se naklánějte společně-čili do zatáčky.Pokud bys měl pochybnosti o řidičových schopnostech-sesedni(pokud možno ne za jízdy) a upaluj domu 😉

venkovan

Bezpečnost – kvalitní životní a úrazová pojistka a není dobré jezdit v kraťasech a pantoflích (delší trasy).
Rovnováhu bych neřešil – na se stejně potom nalezne na asfaltu.
A zábrana proti pádu – kvalitní vteřinové lepidlo.

quentos

mojitek: to je jasný :{)> jen tak za někoho bych si nesed. Ovšem až pojedem, upalovat domů nepůjde, protože tou dobou to budu mít domů 300 km ;{))>