Avatar uživatele
quentos

Pokud pojedu poprvé na motorce jako spolujezdec, jaké bezpečnostní zásady (kromě helmy – samozřejmost) mám dodržovat?

Mám docela strach, aby pravdu řek – problém s udržením rovnováhy (od narození), trauma po pádu z kola z dětství apod. Existuje vůbec nějaká zábrana proti pádu z motorky, krom držení se řidiče? Co v zatáčce, kam se naklonit? Čeho se vyvarovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, iceT před 4370 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

Hlavně se v zatáčce nesnažte vyvažovat (naklánět se na druhou stranu než jezdec)- to řidiči dost zuří a nedávejte si nohy na výfuk (občas to k tomu svádí)- to kvůli botám :o) …
zbytek Vám zajisté řekne sám řidič
(jen kdyby Vás nevaroval, nezapomeňte si vzít něco na krk…)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

Helma, oblečení kryjící celé tělo (ne jen plavky), pevné boty, a brýle, abyste sebou necukal, kdyby Vám bez nich něco vlétlo do oka. Držet se řidiče kolem pasu, nesahat mu na ramena a paže. Neškrtit ho a nevrtět se. V zatáčce se naklánět podle něho. Víte-li, že řidič je hovado, které chce především ukázat, co všechno zvládne ve vysoké rychlosti, pak se vyplatí jít pěšky. Šťastný návrat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

S tím nakláněním v zatáčce-ROZHODNĚ-na stejnou stranu jako řidič.Je třeba ho kopírovat.Jinak pokud se nakloníte na druhou stranu v obavě o rovnováhu,tak se můžete hezky rozplácnout.
Když jsem jela poprvé na motorce a naklonila se na druhou stranu než řidič,tak ten mě po zastavení tak zpucoval,že to svět neslyšel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

quentoši,jestli můžu poradit,tak na mašinu si sedni jenom s tím o kom víš že nejezdí jak prase, prostě jen s tím o kom jseš přesvědčenej.Já jsem motorkář duší i tělem,ale hned tak bych si za někoho nesedl.Rozhodně bez pořádný helmy na mašinu nesedej ani kdyby to mělo bejt jenom okolo baráku.Na mašině se přitiskni co nejvíc k řidiči a do zatáčky se naklánějte společně-čili do zatáčky.Pokud bys měl pochybnosti o řidičových schopnostech-sesedni(pokud možno ne za jízdy) a upaluj domu 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Bezpečnost – kvalitní životní a úrazová pojistka a není dobré jezdit v kraťasech a pantoflích (delší trasy).
Rovnováhu bych neřešil – na se stejně potom nalezne na asfaltu.
A zábrana proti pádu – kvalitní vteřinové lepidlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

mojitek: to je jasný :{)> jen tak za někoho bych si nesed. Ovšem až pojedem, upalovat domů nepůjde, protože tou dobou to budu mít domů 300 km ;{))>

před 4370 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek