Avatar uživatele
Registrovaný

Od kolika let mohou jezdit děti na kole bez doprovodu?

Tuším od dvanácti, ale nejsem si jistá. Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den,

upravuje to § 58 odst. 2 zák. č. 361/2000 Sb. , zákon o silničním provozu.

Zde je psáno, že osoba mladší 10 let smí jet po pozemní komunikaci pouze v doprovodu osoby starší 15 let.
Avšak to neplatí při jízdě po chodníku či cykl. stezce.
Doplňuji:
Zůstávám v pozdravem.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

(silniční zákon) par 58 odst. 2 říká: Dítě mladší 10 let smí na silnici, místní komunikaci a veřejně přístupné účelové komunikaci jet na jízdním kole jen pod dohledem osoby starší 15 let; to neplatí pro jízdu na chodníku, cyklistické stezce a v obytné a pěší zóně.
---
Z toho mi plyne, že od deseti let


Avatar uživatele
Pokročilý

Bez doprovodu od 10, bez helmy od 18. :)


Avatar uživatele
Bronzový

Myslím od desíti. Po školách chodí takový pán a on jednu hodinu vypráví o všech pravidlech, jak jezdit na silnici, značky atd. Druhý den přijde opět a děti z té přednášky píšou, tuším, že nějak až pět chyb může žák udělat, jestli se do tohoto rozmezí vejde, dostane kartičku cyklisty. Ale samozřejmě, že pokud to neudělá, tak i tak může ve dvaceti jezdit na kole... :D:D


Avatar uživatele
Zlatý

Mám pocit, že od 15, až když mají nějakou "trestní odpovědnost", za případnou dopravní nehodu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.