Pavel1212

Proč mi pořád brzdí brzda u předního kola?

Včera jsem chtěl vyjet na kolo, jenže jsem si všiml, že mi nějak sama drží brzda na kole a tímpádem pořád brzdí, takže i když jedu z kopce, tak musím jak … šlapat.
Naposledy jsem je utahoval asi před rokem, tak mi s tím asi někdo něco musel udělat. Jak tu brzdu mám z kola „odstranit“, aby tam tak nedržela jako klíště?
Stačí to obyčejně povolit?
Doplňuji:
Takže díky bohu mi s tou brzdou nejspíš nikdo „nešteloval“… 🙂
Až dneska k večeru jsem si všiml toho, že mi jaksi vypadla pružinka do vodorovné polohy. Takových drátků tam je tolik, že jsem to úplně jaksi přehlédl…
Díky všem za odpovědi, už se snad nezabiju při rychlých sjezdech z kopců… 🙂
Pavel

Nejlepší odpověď
Ar

Ono záleží o jako brzdu jde. Prvně bych ale hledal příčinu v unavených pružinách, rozřepeném lanku, „zalomeném“ bowdenu a nebo je samotná brzda a páka nepromazaná pak to prostě jde ztuha brzda se nevrací.

Další odpovědi
gnosis

pokud je to obyc brzda s gumovymi spaliky ktere se trou o rafek, tak je podle me potreba postelovat lanko/lanka – pokud porad brzdi, asi jsou moc napnute, zkus je lehce povolit. samozrejme brzdu vzdy vyzkousej pri pomale jizde, nez nekam vyjedes.

olda12

Ve Vašem případě doporučuji demontáž brzdy,aby jste zabránil stejné závadě i na zadním kole,tak demontovat i vzadu,štasnou cestu a spousty rekordů ve sjíždění kopců Vám přeje olda121

elektrikář

Skusit prostříknou konkorem. Olej ve spreji může tam být zarezlý lankovod. Potom kyž to nepomůže rozebrat a rozhýbat.Když to sám neumíte jsou servisy u prodejen kol.

Děda Louda

Pozor na „dobré rady“. Takový olda12 nenávidí cyklisty!