Pokročilý

Proč mi pořád brzdí brzda u předního kola?

Včera jsem chtěl vyjet na kolo, jenže jsem si všiml, že mi nějak sama drží brzda na kole a tímpádem pořád brzdí, takže i když jedu z kopce, tak musím jak .... šlapat.
Naposledy jsem je utahoval asi před rokem, tak mi s tím asi někdo něco musel udělat. Jak tu brzdu mám z kola "odstranit", aby tam tak nedržela jako klíště?
Stačí to obyčejně povolit?
Doplňuji:
Takže díky bohu mi s tou brzdou nejspíš nikdo "nešteloval"... :-)
Až dneska k večeru jsem si všiml toho, že mi jaksi vypadla pružinka do vodorovné polohy. Takových drátků tam je tolik, že jsem to úplně jaksi přehlédl...
Díky všem za odpovědi, už se snad nezabiju při rychlých sjezdech z kopců... :-)
Pavel

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Je třeba pustit tu páku na řidítku. :)

Další odpovědi:

Bronzový

Ono záleží o jako brzdu jde. Prvně bych ale hledal příčinu v unavených pružinách, rozřepeném lanku, "zalomeném" bowdenu a nebo je samotná brzda a páka nepromazaná pak to prostě jde ztuha brzda se nevrací.

Bronzový

pokud je to obyc brzda s gumovymi spaliky ktere se trou o rafek, tak je podle me potreba postelovat lanko/lanka - pokud porad brzdi, asi jsou moc napnute, zkus je lehce povolit. samozrejme brzdu vzdy vyzkousej pri pomale jizde, nez nekam vyjedes.

Pokročilý

Ve Vašem případě doporučuji demontáž brzdy,aby jste zabránil stejné závadě i na zadním kole,tak demontovat i vzadu,štasnou cestu a spousty rekordů ve sjíždění kopců Vám přeje olda121

Stříbrný

Skusit prostříknou konkorem. Olej ve spreji může tam být zarezlý lankovod. Potom kyž to nepomůže rozebrat a rozhýbat.Když to sám neumíte jsou servisy u prodejen kol.

Diskuze k otázce

Zlatý

Děda Louda

Pozor na "dobré rady". Takový olda12 nenávidí cyklisty!

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.