Avatar uživatele
afro.minerva

Dudlík nebo palec?

Co mysíte, že je lepší pro miminko? Naučit ho na dudlík nebo ho nechat cumlat palec? A proč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5177 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

moje maminka si, když byla malá, cucala palec do šesti let a taky jí neupad. Sestra zhruba do čtyř a taky tak. Není to žádná tragédie. Vemte si, že dudlík je prostě guma – zkuste si chvíli cucat gumu a uvidíte, čemu dáte logicky přednost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

já bych ho raději afro minervo nechala naučit na dudlík protože v jedné reportáži jsem viděla že malé dítě místo dudlíku cumlalo palec a došlo to do takového stádia že si ten palec tak ucumlal (sčervenál mu) až ho bolel a museli s ním jet k lékaři.proto bych poradila cumel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anetadela1

100% dudlík. První dcera ho nechtěla, ale druhý jsem ho vnutila. Když byli čerti v prosinci, tak byla připravená na to, že jim ho musí dát, takže když přišli tak jim celá vykulená dala ani nemrkla. Kdyžto palec jim nedá, jak psal Michal. A kamarádky holka si cucá palec ještě teď, kdy jí táhne na 5 let a za boha jí to nemůže odnaučit. A dokonce už s tím měla i problémy takový, že musela na kožní, protože jí začal slejzat nehet a palec má divně sploštělý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Já bych doporučila dudlík. Cucání palce je méně hygieničtější, ale dudlík ne. Já sama jsem vyrostla na dudlíku a co mi vyprávěla mamka, tak jsem ho měla strašně moc ráda ;o). Takže já na 100% doporučuji dudlík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Asi dudlík. Pravda je ale někde mezi.My používáme dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Paleček je „hračka“,kterou dítěti nevemete,tak dítě ušetříte zbytečného pláče,že o dudlík přišlo.Ale nevím do kdy se má tento typ hračky používat,mohla by se stát nepříjemným zlozvykem.Možná tento zvyk odezní časem sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Také bych doporučila určitě dudlík,palec je nevhodný už také z hygienického hlediska,a navíc cumel odnaučíte tím že ho prostě přestanete dávat,nebo aspoň postupně,což u palce nejde..Když si dítě cucá palec,tak existuje taková vodička,kterou se potírají špičky prstů,a dítě se odnaučí cucat palec protože je to hořké.Třeba to vaší kamarádce anetadelo1 pomůže,je to vhodné pro malé děti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja mam taky dobrou zkusenost bez dudlika u meho syna.Dudal si proste svuj palecek a jako zlozvyk mu to nezustalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Určitě dudlík, jednak je to přeci jen maličko hygieničtější, jednak je měkký a nemá tak špatný vliv na růst zubů a nakonec, dudlíku dítě přeci jen snáz odnaučíte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek