Jak mam dezinfikovat hračky?

dobry den chtel bych se zeptat jak mam dezinfikovat hračky

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud se hračky dají umýt (stavebnice, kostky, pvc autíčko) nebo vyprat (plyšáky), tak bych volil savo. Přidat do vody a tím hračky omýt nebo přidat do pračky a vyprat.
Pokud nejde umýt ani vyprat (třeba autíčko na setrvačník), dal bych vodu a savo do rozprašovače a tím jen poprášil hračku.
K desinfekci stačí málo sava.

Další odpovědi
Džanička

Já jsem používala dezinfekci Mitlom v tabletách za studena.Je určená pro mokré použití,na hračky,dudlíky apod.Plyšáky dejte přes noc do mrazáku a pak vyperte.Bacily zmrznou a pak je voda vyplaví.Četla jsem to u doktorky v brožurce.Pokud budete čistit třeba auta která nemůžete namočit tak ne savem.Pak ho nebudete mít jak a čím očistit.

Michal

Desinfikujeme hračky omytím,otřením,pos­třikem,nebo můžrme jednotlivé postupy kombinovat.Plyšáky a munčičáky můžeme vyprat s přidáním pár! kapek sava,plechové hračky pouze otřeme a potom desinfikujeme otřením chirurgickým benzínem,prodávají se i papírky namočené v tomto roztoku.Plasty na různýck pomůckách otíráme speciálně vlhčenými ubrousky.Jedna zásada: všeho s mírou!

Q

Desinfekce mrazákem jak doporučuje Džanička je výtečná na většinu hraček, dobře třeba na kostky lega funguje prací pytel nebo povlak na zip a pračka nebo myčka nádobí.
Další možnost je paročistič – toho se zalekne jakýkoliv bacil a většině hraček neuškodí (ani normálním plyšákům)

mojitek

Dobra desinfekce hracek z nesaveho materialu je smichat 1 dil ustni vody(ucinna desinfekce)+ 1 dil teple vody a potrit timto hracku . Jednoduche a funguje to.