Synek usíná pouze u prsa

Ahoj, můj 20 měsíční syn, kterého v noci ještě kojím, usíná pouze u mého prsa. Chci se zeptat – existuje nějaká náhrada prsu? Už mě to dost unavuje:o(

Nejlepší odpověď
Jarda

Sice nejsem zena, ale deti mam vic a v pripade jedne z dcer jsme resili stejny problem. Pomohl dudlik a zpocatku hodne silne nervy. Nechat ditko vyrvat v postylce, samo potom usne. Predem varuju, ze je to pro rodice opravdu silne kafe, ale da se to. Po nekolika nocich se to zlepsilo a nakonec stacila baterie trech dudliku (pusa, leva a prava ruka) a byl klid. Bohuzel dalsi problem nastal pri odvykani dudliku, ale opet radikalni rez byl nejlepsi. Pokud dite samo dudlik odlozi, uz bych mu ho nenutil, vyhnete se druhemu odvykani 😉

Drzim palce a preji silne nervy.

Další odpovědi
Nuk nuk

Já asi neporadím moc konkrétně. Jsem totiž v podobné situaci. Řeším, jak odnaučit dítko usínání u prsu přes den.
Jediné náhrady prsu, které mne napadají, jsou dudlík a lahvička. U nás jsou obě bohužel nepoužitelné, protže lahvičku jsme použili jen párkrát a synek pije z tréningového hrníčku, a dudlík před půl rokem sám odložil. I já tedy budu ráda za zkušenější odpovědi.

Janulka

Ahoj, když byly mé dceři 2 roky, rozhodla jsem se, že „už toho mám dost“ – to věčné přisávání se:o) ve dne i v noci!!!! a ve městě, kdy si (mi) dcerka vytáhla tričko a sama se obsloužila! Ještě byla na svůj věk vcelku velká, takže už budila značné pohoršení:o))))) Zkoušela jsem namazat si bradavky česnekem nebo pokapat je citronem, nic nepomohlo a ještě jí to chutnalo! Tak jsem prsa zalepila, řekla jsem, že maminka má bebí – a ono světe div se – to pomohlo!:o)

alenka901

taky jsem pro dudlík chce to čas ale určo to klapne

Lucka1985

Moje kamarádka měla stejný problém, syn jí usínal u prsu ještě ve dvou a půl letech. Vyřešila to tak, že si každý den večer obě prsa přelepila náplastí a říkala mu, že má bebí. Pár dní tedy usínal s děsným pláčem, ale nakonec to pomohlo.