Michal Kole

Na co malé děti (novorozenci, kojenci, batolata) potřebují neustále v puse dudlíka ?

Nejlepší odpověď
iceT

Dudlík je gumová náhražka prsu nebo prstů, která se dává kojencům na uklidnění. Skládá se z pružného gumového nebo silikonového váčku, který dítě cucá, z plochého štítku, který brání spolknutí, a z kroužku, za nějž se dudlík bere do ruky, případně uvazuje. Dudlík v ústech dítěte vyvolává sací reflex, který dítě uklidní, takže lépe usíná.

Další odpovědi
Drap

Nepotřebují. Dělá jim to ale dobře a uklidní je to

kick882

poJelikož novorozenci atd. skoumají věci ústama, rukama jako my ještě ne. A právě je to pro mě taková náhražka, prostě něco do pusy. A další důvod je že když se jím prořezávaj zuby tak do něčeho koušou.