Manka

DPH při prodeji pozemku

Jsme právnická osoba a prodáváme zahradu, která je vedena v době prodeje jako ostatní plocha. Je ale v zástavbové oblasti, takže se eventuelně na ní může stavět. Je tento prodej osvobozen od DPH?
Děkuji.

Odpovědi
standa

Není důležité, že pozemek je v tzv. zástavbové oblasti a mohl by být později vyjmut z půdního fondu a ´změněn´ na stavební parcelu. Podstatné je jak je dnes klasifikován v katastru a pokud se nejdná o stavební parcelu, je jeho prodej od DPH osvobozen.

Ale pozor na „koeficient“…viz odkaz níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/koeficient-dph