Avatar uživatele
Registrovaný

koeficient DPH

Jsme právnická osoba. Prodáváme zahradu, prodej je osvobozen od DPH - ostatní plocha.
Až budeme zpracovávat DPH za měsíc, ve kterém vystavíme fakturu na prodej zahrady, budeme muset použít krácení DPH na vstupu koeficientem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, na prodej pozemků (netýká se stavebních parcel) se podle § 76 vztahuje sice osvobození od daně na výstupu ALE BEZ NÁROKU NA ODPOČET DANĚ. Jinými slovy krácení daně na vstupu tzv. koeficientem.

A ještě upozorňuji, že do daňového přiznání je nutné tento prodej zaevidovat nikoli v měsíci, ve kterém vystavíte fakturu, ale v měsíci, ve kterém obdržíte rozhodnutí o právních účincích vkladu do katastru.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.