Manka

koeficient DPH

Jsme právnická osoba. Prodáváme zahradu, prodej je osvobozen od DPH – ostatní plocha.
Až budeme zpracovávat DPH za měsíc, ve kterém vystavíme fakturu na prodej zahrady, budeme muset použít krácení DPH na vstupu koeficientem?

Nejlepší odpověď
standa

Ano, na prodej pozemků (netýká se stavebních parcel) se podle § 76 vztahuje sice osvobození od daně na výstupu ALE BEZ NÁROKU NA ODPOČET DANĚ. Jinými slovy krácení daně na vstupu tzv. koeficientem.

A ještě upozorňuji, že do daňového přiznání je nutné tento prodej zaevidovat nikoli v měsíci, ve kterém vystavíte fakturu, ale v měsíci, ve kterém obdržíte rozhodnutí o právních účincích vkladu do katastru.