Dostal jsem od dlouhodobého kamaráda prázdná CD, leč bez označení..

Ten pracuje, má se dobře, rád pomůže, ale ony CD nemají obvyklou pevnější rubovou stranu k popisu. Vlastně bez popsání fixou běžný uživatel nerozezná která strana je strana záznamu. CD stříbrné. Dostal jsem je na Vánoce, v plastu jich bylo nahňápáno víc i s chlupem ze psa. Jsem zvyklý na značku Verb..im a na těch je bílá popisová strana. Je to ukázka zbavování se přebytečných věcí někam kde to nevadí? Je sice Březen a od Vánoc je to už daleko přesto jsem věděl, že se chci zeptat lidí, kteří taky takovým vztahům nehoví. Já mu taky pomáhám v mých mezích možnostech a to dobře. Mám ho rád. Když někomu něco chci dát, není to staré ale koupím to a je to nové! Nebo nekoupím nic protože nemám peníze.

Na fotce je jedno takové CD osvětlené bleskem.
http://www.nadapenny.com/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když to nepoznáš ty, tak vypalovací mechanika to pozná.Co říkáš ? Podle ní si je označ.

Další odpovědi:

Blbá situace, ale kde je tady otázka?
Doplňuji:
Ať nad tím hloubám sebevíc nenacházím tu nic jiného, než to, že chceš znát názor na takové jednání. Piokud si chceš CD nechat, zajdi do nejbližší prodejny, kde cédečka prodávají a určitě Ti poradí, která strana je stranou záznamovou. To ale udělej v případě, že Tvůj přítel nebude mít v dohledné době narozeniny, jmeniny nebo jiné ...iny. V tom případě bych totiž doporučila zmíněná CD pěkně zabalit, nezapomenout na psí chlup a s rozzářeným úsměvem předat. Nejlépe se slovy: "Víš, já už ani nevím, od koho jsem to dostal. Ale ty máš tolik CD, že si s tím určitě poradíš".
Kamarádi jsou prima, pokud se jako kamarádi chovájí. Toto právě kamarádsky nevypadá. Zřejmě tento Tvůj kamarád vidí kvalitu Vašeho vztahu v poněkud jiném světle.

Bronzový

taktně mu naznač, že používáš jinou značku a u těchto jsi měl problém poznat, která strana je vrchní a musel jsi navštívit prodejnu.

Obdobný problém mám u mé bábí s dědou, od kterých jsem už v minulosti také dostala dárky "staré" co ležely roky ve skříních a nyní se jich zbavují (VHS, na kterou vůbec nešlo nahrávat, stojánek s talířem - ten měl vzadu poškozený držáček a evidentně nový nebyl, elektrický gril - ten jsem hned vrátila, že se mi domů nehodí - bydlím v paneláku a na balkoně grilovat neplánuju - mám tam šňůry...). Nemyslím, že by neměli na to koupit dárek nový nebo snad raději vůbec žádný.

Zlatý

Disk sa skladá z niekoľkých vrstiev. Z napaľovacej strany je krycia vrstva z "plexi", nasleduje "odrazová" vrstva a tenšia krycia, prípadne popisová vrstva
Na zistenie správnej polohy sú 3 možnosti:
1 - ide o dvojstraný disk tzv.DubleCD s možnosťou rozšírenej kapacity disku.Hrúbka ochranej tvrdenej vrstvy je z oboch strán rovnaká.
2 - jednostranný disk pri pozornejšom pohľade bez blesku sa dá rozoznať. Podľa malých značiek (veľmi jemné) na stredovom kruhu sa dá rozoznať správna strana. Ochranná vstva na napaľovacej strane je hrubšia.
3 - vložiť do CD mechaniky, ak počítač nezareaguje, otočte a vložte znova

PS.
Čo tak pozrieť si nejaké základné údaje o CD:
http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

Prázdná CD mají tak minimální hodnotu, že bych se s identifikací správné strany nezdržovala. Mám jich taky pár, tak jsem je zavěsila na tújku před oknem. Sice mi je vítr v zimě poshazoval, ale vrátím je tam, jako celoroční ozdobu a stejně nic nenahrávám. Na sluníčku jsou nádherně duhové :-)
http://www.nadapenny.com/…

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Sú 3 možnosti:
1 - ide o dvojstraný disk tzv.DubleCD s možnosťou rozšírenej kapacity disku.Hrúbka ochranej tvrdenej vrstvy je z oboch strán rovnaká.
2 - jednostranný disk pri pozornejšom pohľade bez blesku sa dá rozoznať. Podľa malých značiek (veľmi jemné) na stredovom kruhu sa dá rozoznať správna strana. Ochranná vstva na napaľovacej strane je hrubšia.
3 - vložiť do CD mechaniky, ak počítač nezareaguje, otočte a vložte znova

Zlatý

quentos

dát to do rubriky Společnost - Etiketa se povedlo :{DD> Cd bez etikety :{DD>

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.