Avatar uživatele
kikuše kiki

Dobře jste mi pomohli s angínou, tak doufám že mi pomůžete i tentokrát :)

Potřebovala bych poradit, co udělat, aby se mi spustila rýma z dutin… Hrozně mě z toho bolí hlava a čelo, a ke všemu to nejde smrkat, jenom to tam cítim někde, ale když smrkám, tak smrkám „nic“ :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4256 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já na moc věcí používám tea tree olej a ucpaný nos nebo inhalace k nim patří. Unudlanou koupel, jak radí huxa bych moc nezkoušela.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tom20

Já bych zkusil kořen křene,to se spustí rýma i mrtvýmu. :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-uvolnit-ucpany-nos

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka, briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Inhalace, Do lavoru nebo hrnce spařit bylinky, nejlépe heřmánek nebo šalvěj, přikrýt hlavu ručníkem a co nejdéle vydržíš. Několikrát opakovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Milá kikuše kiki, na podobné otázky zde najdeš asi 36 odpovědí, kde se řešilo něco podobného. Kdyby Ti nestačily tyto odpovědi, tak se zkus podívat do těch ostatních.
Mně v začátku takových onemocnění zabíralo nahřívání, inhalování, proplachy nosních dutin slabým solným roztokem, nebo slabým šalvějovým výluhem. Potom natřít čelo tymiánovou mastičkou od Justu a na kapesník a pod nos si dát pár kapek oleje „31“ také od Justu. Hlavu zabalit do teplého měkkého šátku a jít si lehnout.
Když to nezabralo, tak následovala punkce na ORL.

www.odpovedi.cz/­.../proc-pomaha-ucpane-nosni-dirce-ryma-pokud-ji- otocime-nahoru
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/­.../mam-rymu-ucpany-noc-a-nemam-kapky-co-delat
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/o­tazky/ucpany-nos-po-poslednim-nachlazeni-co-to
www.odpovedi.cz/o­tazky/jak-na-ucpany-nos
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/o­tazky/ryma-a-kapky
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/­.../jak-se-rychle-zbavit-rymy-uz-asi-druhy-den-mam- ucpany-nos-v-krku-me-uz-neboli
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/­.../poradte-temer-kazdou-noc-mam-ucpany-nos
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/o­tazky/jak-uvolnit-ucpany-nos
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/­.../mam-ucpany-nos-a-ty-trubice-v-hlavu-ktere-propojuji- nos-s-usima-kouril-jsem-marihuanu-uz-sem-zkusil-sprej-do
www.odpovedi.cz/­.../mam-ucpany-nos-a-ty-trubice-v-hlavu-ktere-propojuji- nos-s-usima-kouril-jsem-marihuanu-uz-sem-zkusil-sprej-do
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/­.../neznate-nejaky-lek-na-rymu-krome-nosnich-kapek-z- lekarny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brusinka

Mně jednou radili i v lékárně, že než rovnou kupovat drahé přípravky, tak zkusit nejdříve „napařovat“, ale nezkoušela jsem to. Viděla bych to ale tak, že bych si nachystala nádobu s horkou vodou, sklonila se nad ni a nadechovala nosem…dají se sehnat i různé eukalyptové oleje, ale i samotná pára by mohla pomoct.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

To nejdůležitější už bylo řečeno, ale jen doplním dvě věci – určitě nalejt ZŘEDĚNÝ olejík do aromalampičky, abys měla provoněný celý pokoj, buď ten eukalyptus nebo tea tree, oba to jsou protahováky jako blázen. No, a kdybys nedejbože musela někam jít, tak si sežeň Kosmín nosový, to si namatláš pod nos a líp se ti dýchá. Já si to mažu před spaním nebo když jsem ve škole, protože nesnáším ten teplý vzduch =/ … nu a hlavně teplo, spíš se přehřívat… Díky takovýmhle „ulehčovákům“ si rýmu zkrátím a zpříjemním, taky piji čaje na nachlazení, aspoň 3× denně…
Minulý týden ve čtvrtek jsem na sobě zpozorovala příznaky rýmy a hned se dala do práce. Jak to podchytíš hned ze začátku, tak to pak není tak hrozné. A už jsem z toho dávno venku :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

na toto mi vždy máma dala važit vodu a až byla horká, dal jsem si hrnec s ní pod hlavu, zakryl se hadrou a chvíli inhaloval páru :) nebo také stačí, až se dneska budeš koupat, aby sis dala hlavu pod vodu obličejem dolů a vydržela takto cca. 20sekund, jestli máš něco v nosních dutinách, půjde to hned ven ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

ocko: tobě už by měli zakázat vkládat odkazy :)

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ty bolaku, vždyť to děláš taky! Já to nedělám (protože to neumím).

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

jenomže když klikneš na můj odkaz, tak je většinou fukční :)

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

no to, vo tom žádná :)

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek