Avatar uživatele
Málče

Jak na ucpaný nos?

Prosím o radu jak na ucpaný nos,aniž bych měla rýmu,bez použití nosních kapek.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5201 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fortin

Myslím že na nějaké inhalace budete mít čas až v Neděli večer. Když čas na hlouposti není, vyčistit nos vodou: nasát nosem teplou vodu z dlaně a zas vyfouknout. Nacvičte si to, vody se nebojte. Znali to pradědové.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

já si dám do kastrůlku horkou vodu a do něho alpu zakryju se do ručníku a pak jen dýchám tu horkou vodu s alpou a pomáhá to.musíš být opravdu zakrytá at ti ta pára nejde mimo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kenyrts

Na ucpaný nos vyzrajete s tímto jednoduchým receptem.
Zduřelá sliznice v nose rychle splaskne, pokud ponoříte obě ruce až po lokty do umyvadla s horkou vodou. Je to velmi příjemné, báječně to funguje a podle potřeby to lze libovolně opakovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Podobně jako popisuje panenka recept s alpou, funguje i inhalace odvaru z heřmánku nebo dovody nakapat trošku eukaliptového oleje.
V lékárnách pak také mívají kromě kapek, tkzv. fyziologický roztok. Jsou to v podstatě minerální nebo mořské vody, které nosní dutiny uvolní, ale narozdíl od chemických kapek nepodráždí sliznici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Chico

Nejlepší je ale vzít si misku s teplou vodou, nasypat do ní sůl a pak to nosem nasát, to pomůže určitě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
waterwolf

Dobrý večer..já oobně používám česnek do nosu s kousky skořice..protáhne vás to určitě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

V lékárnách mají desítky roztoků nebo inhalační lahvičky.Je taky možné poradt se s lékařem!
Na rady babiček bych byl opatrný(alergie),ta může být mimo jiné i příčinou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pajka.111

Taky používáme nasivin právě kvůli tomu že rychle uvolní nos, což je u miminek docela akutka navíc když kojíme a nemůže se pořádně prcek napat :(

před 1567 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lizaa

Já muzu doporučit jidně sprej teda , ale je to 100% mořská voda neředěná…takže neublíží, je to i pro děti od 3 měsíců. A fakt to pomáhá. Je to sprej Humer ;)

před 2294 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Xenka

Lizaa, to je tento sprej? https://www.hu­mercz.cz/ucpa­ny-nos/
Dívala jsem se, že není zrovna nejlevnější, fakt pomáhá?

před 2288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lizaa

tak je to neředěná 100 % mořská voda. A vážně pomáhá ;)
A ano je to přesně ono, co posíláš.

před 2286 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Mořská voda mi teda ještě nikdy nepomohla :/

před 2210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

No, jako musím říct, že ani mě ta mořská voda nijak nepomáhá. Jako na ucpaný nos jedině kapky. Za mě jsou skvělé kapky Nasivin – http://www.na­sivin.cz/nase-pripravky/

před 2173 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek