Málče

Jak na ucpaný nos?

Prosím o radu jak na ucpaný nos,aniž bych měla rýmu,bez použití nosních kapek.

Nejlepší odpověď
fortin

Myslím že na nějaké inhalace budete mít čas až v Neděli večer. Když čas na hlouposti není, vyčistit nos vodou: nasát nosem teplou vodu z dlaně a zas vyfouknout. Nacvičte si to, vody se nebojte. Znali to pradědové.

Další odpovědi
panenka

já si dám do kastrůlku horkou vodu a do něho alpu zakryju se do ručníku a pak jen dýchám tu horkou vodu s alpou a pomáhá to.musíš být opravdu zakrytá at ti ta pára nejde mimo

kenyrts

Na ucpaný nos vyzrajete s tímto jednoduchým receptem.
Zduřelá sliznice v nose rychle splaskne, pokud ponoříte obě ruce až po lokty do umyvadla s horkou vodou. Je to velmi příjemné, báječně to funguje a podle potřeby to lze libovolně opakovat.

Nuk nuk

Podobně jako popisuje panenka recept s alpou, funguje i inhalace odvaru z heřmánku nebo dovody nakapat trošku eukaliptového oleje.
V lékárnách pak také mívají kromě kapek, tkzv. fyziologický roztok. Jsou to v podstatě minerální nebo mořské vody, které nosní dutiny uvolní, ale narozdíl od chemických kapek nepodráždí sliznici.

Chico

Nejlepší je ale vzít si misku s teplou vodou, nasypat do ní sůl a pak to nosem nasát, to pomůže určitě.

waterwolf

Dobrý večer..já oobně používám česnek do nosu s kousky skořice..protáhne vás to určitě.

Michal

V lékárnách mají desítky roztoků nebo inhalační lahvičky.Je taky možné poradt se s lékařem!
Na rady babiček bych byl opatrný(alergie),ta může být mimo jiné i příčinou.

Pajka.111

Taky používáme nasivin právě kvůli tomu že rychle uvolní nos, což je u miminek docela akutka navíc když kojíme a nemůže se pořádně prcek napat :(

Lizaa

Já muzu doporučit jidně sprej teda , ale je to 100% mořská voda neředěná…takže neublíží, je to i pro děti od 3 měsíců. A fakt to pomáhá. Je to sprej Humer ;)

Xenka

Lizaa, to je tento sprej? https://www.hu­mercz.cz/ucpa­ny-nos/
Dívala jsem se, že není zrovna nejlevnější, fakt pomáhá?

Lizaa

tak je to neředěná 100 % mořská voda. A vážně pomáhá ;)
A ano je to přesně ono, co posíláš.

XenieRo

Mořská voda mi teda ještě nikdy nepomohla :/

Sonka Pop

No, jako musím říct, že ani mě ta mořská voda nijak nepomáhá. Jako na ucpaný nos jedině kapky. Za mě jsou skvělé kapky Nasivin – http://www.na­sivin.cz/nase-pripravky/