MC GCZ

Lze se ještě dnes přihlásit o restituci pozemků po prarodičích, které byly před 40 lety zabaveny komunisty?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na situaci: před cca. 40 lety… Jak už to bylo, komunisté zabavovali majetky, pozemky a další… jde o to, že můj otec byl dědicem těchto zabavených pozemků… můj otec zemřel, tak bych se chtěl zeptat, jestli se mohu o navrácení ještě přihlásit… Jde jen o to, jestli se dá ještě o tyto pozemky přihlásit státu o navrácení… děkuji

Odpovědi
Kepler

Jestliže byl pozemek znárodněn po jistém datu roku 1948, kdy došlo ke komunistickému puči pod vedením Klementa Gottwalda, pak jistě na navrácení nárok máš. Zbývá jen prokázat, že ty pozemky opravdu patřily tvé rodině.

anonym

Pochybuji, že v roce 1976 zabavovali komunisté něčí majetek, jestli ano, tak jen vyvlastnění v zájmu státu (stavba silnic, přehrad…).
Tehdy nebyl presidentem Kléma, ale Svoboda/Husák!

Kepler

barbakan: trochu mi uniklo, že se jedná o rok 1976. Nicméně restituce se týkají všech zabavených PO r. 1948, netvrdím, že jen za vlády Klémy. Tehdy to jenom začalo.