za

Co znamena nepravomocny exekučni přikaz o zřizeni zastavy prava. A kdy nabyde pravomoci. A kdy byl vystaven.Děkuji

Da se to zjistit na katastru. A jak zjistim přesnou častku dluhu .Děkuji

Nejlepší odpověď
Bičiště

Zástavní závazek může vzniknout rozhodnutím soudu nebo notářskou dohodou.Právní moci nabyde současně s nabytím právní moci rozsudku nebo nabytím platnosti notářského zápisu.Kdy bylo zástavní právo o kterém se zmiňujete zřízeno, se dá jenom odvodit dle toho, že ještě není pravomocné,vzniklo tedy před krátkou dobou.Částku dluhu za kterou zástava ručí, vám může sdělit jen dlužník nebo jiný účastník řízení o zástavě. Obecně má zástavní právo nutit dlužníka k včasnému plnění svého dlužního závazku. Pokud dlužník svůj závazek nesplní nebo jen z části,věřitel uspokojí svoji pohledávku zpeněžením zástavy – dražba. Více se lze poučit v Občanském zákoníku, např. § 152.