Akyne

veřejné osvětlení

Bydlím v centru obce-naproti rybník.Dříve bylo přímo instalováno veř,osvětlení­.Nynější sterosta nechal přeinstalovat osvětlení před svůj dům a prostor před rybníkem není osvětlen,okolo vede veřejná komunikace.Před­chozí starosta to považoval za rizikové místo.Není nějak porušen zákon!

Nejlepší odpověď
roy_x

Ze zákona není stanovena povinnost veřejného osvětlení, záleží to na obci. Nezbývá vám než najít způsob jak na starostu tlačit (petice apod.) aby osvětlení bylo na všech místech kde je potřeba. Že veřejné osvětlení přispívá k bezpečnosti je dokázáno mnoha průzkumy.