bolak

Dá se nějak prodloužit (alespoň o 1 den) zkušební verze programu?

Před měsícem jsem si stáhnul Trial prográmek, abych se podíval co to všechno umí, ale tak nějak jsem si ho jen nainstaloval a pak na něj zapomněl. Teď jsem si konečně vzpomněl a už je pozdě, nebo není? Nechce se mi platit za zajíce v pytli, kdysi dávno v počítačovém pravěku mi na tohle stačilo provést kompletní uninstall a smazat údaje v registrech, teď už to nezabírá :).
Doplňuji:
emba5: tohle mě napadlo taky, ale je s tím moc práce nehledě na sežrané místo na disku

RomanP: tohle mě ale vůbec nenapadlo :) otázka je, jestli to nebude mít nějaké vedlejší účinky na ostatní software… máš s tím nějakou vlastní zkušenost?

Nejlepší odpověď
emba5

Je to dost krkolomne.Ve virtualboxu nainstalovat W7 a tu skusebni verzi programu.

Další odpovědi
RomanP

na toto by mělo stačit změnit datum v Biousu. pokud si pamatujete kdy trial verze skončila
Doplňuji:
skušenost s tím mám Použil jsem úpravu času několikrát ale jak bylo zde napsáno chce to dělat z rozvahou

Georgo2010

Teoreticky by mělo stačit důkladně odinstalovat trial program a následně nainstalovat znovu. Problém je však v tom, že si může program někam zaznamenávat typ licence (konfigurační/da­tový soubor, hodnota v registru), a po načtení původního záznamu licence maximálně upozorní na ukončenou zkušební lhůtu.

Jak již bylo částečně řečeno v příspěvcích, existuje jeden z mnoha způsobů, jak docílit „pokračování“ zkušební doby. Příkladem může být např. aplikace RunAsDate (http://www.nir­soft.net/util­s/run_as_date­.html), která spustí aplikaci (tedy přímo program, ne instalator) v definovaném čase (zejména, kdy ještě v rámci zkušební lhůty fungoval program korektně). Snad to nebude mít vliv na systémový čas, nezkoušel jsem to.

Obecně vzato, výraznější úprava systémového času nejen přes BIOS bez zapnuté automatické aktualizace času může ovlivnit chování dalších programů (zejména účetnictví, antivirových programů – ukončení platných licencí pro pevně definované období, jeden ze způsobů aktivace malware, deaktivace rezidentní antivirové ochrany, apod.). Proto doporučuji zvýšené opatrnosti při experimentování se systémovým datem.

tom004

Prodloužit se nedá.Opakovaně stáhnout také ne.Jediná šance je,použít ke stažení jiný počítač,a nezapomenout. 🙂

anonym

Možná by pomohlo v Obnovení systému se vrátit na den instalace, vyzkoušet a potom vše vrátit zpět. Ale nemám to odzkoušené!

lexx

Kdysi jsem měl program v DOSu a tam stačilo posunout zpět systémové datum a chodilo to dál. Jenže dneska jsou až příliš rafinované, nicmémě za pokus to stojí.