Tomík')

LZE INSTALOVAT SYSTEM , BEZ SYSTEMU , PŘES BIOS.

Doplňuji:
Lze instalovat systém , bez systému , přes bios ? z Flashdisku.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Ano

Vložíš DVD/Flashku a restaruješ

Jen musí být v Biosu nastaveno bootování z CD/Flash před pevným diskem

Další odpovědi
jpau

Obecně vzato – jak jinak bys to chtěl dělat?!

Vždyť většina těch grafických instalaček, co se tí pouští v OS stejně většinou přenesou jen nějaký instalační image na disk a k vlastnímu nabootování dojde jak píšeš „přes bios“ (u instalace Windows na Windows to může být trochu jinak). Vlastně nemůže protože vždycky zavádí bios a je jedno, jest-li jdeš jako první na disk (MBR) anebo někam jinam (CD, USB)…

Pokud instaluješ os tak to buď děláš jak píše Michal Kole (flashku takhle hodně rychle pošleš do prdele), nebo z image na disku (to je třeba instalace z Windows na Windows – kde se ti z cd přenesou věci z instalace na disk a instaluje se částečně z „disku na disk“) anebo ze sítě (pokud instluješ fyzický počítač (dnes už se to moc nedělá) tak se místo z disku nabootuje ze sítě a pak se provede samotná instalace).

Jinak na Tvůj dotaz stačí každému normálnímu člověku cca 60 vteřin a Google ale to jenom na okraj…