Co Vas napadne pri slovu RESPEKT

Nekde jsem cetla,ze respekt je klicem k dorozumeni mezi lidmi a i k svemu zivotu.Ja s tim souhlasim,ale rada si prectu i Vas nazor.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Respekt mám k tomu člověku, jehož si vážím, mám k němu úctu bez ohledu na jeho původ, vzdělání či pohlaví. Někdy ale respekt vzbuzuje i strach.

Další odpovědi:

Zlatý

Určitě. Souvisí s úctou k druhým i k sobě samému; bez ohledu na postavení, pohlaví a další okolnosti a rysy člověka, s nímž jednáme. Pokud už od začátku dáváme druhému najevo neúctu, nadřazenost či opovržení, pak k porozumění zaručeně nedojde.
Doplňuji:
... jenom doufám, že to nakonec nedopadne na tom světě tak, že běžný člověk odpoví "je to název časopisu, ale jestli to opravdu něco znamená, to ví čert..."

Zlatý

Respekt má více podob: akceptování společensky uznávaných zásad, existujících zákonů, svého desatera a úcta k blízkým osobám, kde na prvním místě je životní partner.
Beze sporu se jedná o omezení osobní svobody. Ze zkušenosti respektuji, že svoboda je poznaná nutnost. Získám-li návyk na třeba i virtuální hranice, pak se většinou vyhnu karambolům.
Aby jeden poznal co nejvíce, někdy ovšem nelze než běžně repektované zásady překročit, nikdy prosím ne za cenu porušení zákona. "Slyšeli jste slovo boží".

Zlatý

Nebyl bych to ani já, abych nepřipoměl důležitou součást demokratického systému, a to respekt k PRÁVU :-)

Ať již jsou naše zákony sebepříšernější, je nutné je respektovat..., v opačném případě je to nejbližší cesta k anarchii.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.