Lgee

Co to je za virus (viz foto níže)?

Prislo mi to do zalozky „spam“, Air Bank nemam, doufam, ze to nebude smazano jako rrklama ptam se jen co to.ma.byt za mail.
Zdroj: email.cz
Ivzez; snad o tom uz vi, ne? :D

Nejlepší odpověď
cochee

To není virus, ale phishing. Na tom odkazu je podvodná stránka.

Další odpovědi
Lamalam

Pokud s onou bankou nemáš nic společného, smaž to a ignoruj.

aliendrone

Není to virus, je to fake mail. Není nebezpečný, POKUD nepoužiješ (neproklikneš) vložený odkaz. NIKDY se do banky nepřipojuj prokliknutím odkazu z prohlížeče či mailu, ale to asi víš! ;) :D :D

Někdo tě prostě zkouší jestli se chytneš, no. Doporučení – smazat a vysypat koš.

marci1

Falešný, podvodný email. Banka v žádném případě takto nekomunikuje ( i kdybys měl u ní účet). O tom už svědčí slovo „Láskavě“ i vzhled emailu. Neklikat, smazat, vysypat koš. 🙂

ivzez

Je to pokus Vás připravit o peníze.

Můžu ten obrázek poslat AirBank?
(Myslím, že by se měli o pokusu o phishing dozvědět co nejdříve.)

______

Myslím, že kdyby o tom věděli, bylo by na úvodní stránce
i na vstupní do internetového bankovnictví upozornění.

anonym

není nijak obtížné udělat odkaz tak aby viditelný text, v tomto případě „https://ib.a­irbank.cz“ byl zcela odlišný od adresy na kterou odkaz ve skutečnosti nasměruje po rozkliknutí … stačí jen do těla emailu umístit <a href=„https:/­/podvodnik.cz“>https:/­/ib.airbank.cz</a> … a právě tohoto triku autoři podobných mailů zneužívají, doufají že uživatel u odkazu naivně zkontroluje pouze viditelný text odkazu a dál už důvěřuje tomu, že po klepnutí se mu ve skutečnosti neotevře odkaz úplně jiný.

Platí jednoduchá zásada nikdy do bankovnictví nepřistupovat přes nějaký odkaz z nedůvěryhodného zdroje (a příchozí email je je nedůvěryhodný zdroj vždy). Vždy adresu bankovnictví poctivě zadat do adresního řádku, nebo ji prokliknout ve vlastních záložkách v prohlížeči. Tak omezíte pravděpodobnost úspěchu takto primitivních phishing útoků na minimum. Samozřejmě vás to nijak neochrání v situaci kdy jsou vaše windows napadeny virem který například přepsal soubor HOSTS v konfiguraci a díky tomu začne nenápadně směrovat běžné adresy bankovních domů na úplně jiné IP adresy v síti. Toho si uživatel prakticky nemá šanci všimnout, ale to je zas jiná pohádka.