hubickova

Co je vir s názvem – Win64:Dropper-gen(Drp) a můžu ho vymazat z počítače?

Tohle mi našel Avast při testu a uložil ho do truhly.Při kontrolním projíždění programem Eset Security Online se mi ve výsledcích testu neobjevil.Takže co je to za potvůrku a jak se jí zbavit?A co se stane,když to jednoduše z truhly vymažu?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud je v truhle, tak jako by nebyl v počítači. Pokud počítač pracuje jak má, tak ho z truhly klidně vymaž. Truhla je vlastně taková pojistka, kam se uloží škodlivý soubor, popř. náznak škodlivého souboru a pokud je nějaký problém s počítačem, může se z truhly přemístit zpět do pc. Z truhly nem§že škodlivý soubor škodit v počítači.
Samozřejmě, že ti ho eset online neukázal, protože v pc není, je prostě zavřený v truhle.

Další odpovědi
anonym

Pročtěte si prosím toto:
http://www.yac­.mx/cs/guides/tro­jan-horse-guides/20140403-how-to-remove-Win64:Dropper-Gen[Drp]-virus-through-yac-virus-removal-tool.html

Bedy

Určitě souhlasím s JájsemRaibek – pokud je vir v truhle, tak je izolován od ostatních dat, ten zavirovaný soubor v té truhle je tedy pro počítač neškodný.

Možná, pokud tedy máte zájem, bych Vám doporučil pro klid duše, abyste si stáhla a spustila program RSIT, který stáhnete z http://www.vi­ry.cz/aplikace-rsit/ – pro Váš počítač pravděpodobně tu 32bitovou. Program spusťte podle návodu z té výše uvedené stránky.

Po dokočení kontroly program vygeneruje dva výpisy(protokoly), které najdete ve Start-Počítač-Místní disk C:\rsit – jsou to soubory LOG.TXT a INFO.TXT. Tyto dva soubory mi prosím pošlete emailem na adresu bedy zavináč outlook tečka com a já se Vám na to podívám. Je opravdu možné, že v počítači může být něco nechtěného.