Avatar uživatele
Marky Stark

Co si myslíte o skautech?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56, Gonfaloniér, EKSOT123 před 2008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Úctyhodná a užitečná organizace. Doporučoval bych ji každému teenagerovi místo hraní PC her.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Budem citovať „Skautské hnutí je dobrovolné, nepolitické výchovné hnutí, ale zároveň je to i celoživotní program, umožňující prožít smysluplný život bez ohledu na věk. Je přístupný všem bez ohledu na původ, rasu, nebo náboženské vyznání. Vychází z cílů, principů a metod, formulovaných svými zakladateli, lordem Robertem Stephensonem Smythem Baden-Powellem z Gilwellu a Ernestem Thompsonem Setonem.“ http://www.skau­tici.cz/obecne-informace/skautink-co-to-je/

Pokiaľ sa toto hnutie nezneužije na politické, náboženské a ekonomické ciele záujmových skupín, hlasujem za.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Tak jako každé podobné hnutí je dobrým prostředkem k výchově lidí.. nejen mládeže k hodnotám a schopnosti přijatelně fungovat jak ve společnosti, tak i třeba v přírodě. Na druhou stranu nemyslím, že by mělo takové hnutí být životním cílem. Tedy ano, ale… jako všechno… všeho s mírou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Mně u skautů vadí oddělení chlapecké a dívčí oddíly,
podle mne je to nepřirozené.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Nelze se divit těmto názorům. Skauti jsou puritáni, druh náboženství.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Jsem pro,i když jako celoživotní program? Snad jen něco, člověk by si měl udělat svůj vlastní styl na základě více zdrojů. Ale jako děcka na vsi jsme to dříve nepotřebovali. Bylo tolik práce doma a jinak tolik aktivit v přírodě s partou,.. Jistě je výhoda, když by to partu vedl někdo starší zodpovědý, jako je tomu u skautů. Skautští vedoucí prochází asi přípravou a stanovy budou jistě dobré např. https://www.skau­t.cz/wp-content/upload­s/2018/05/sta­novy-junaka.pdf – škoda že tu není žádný skaut. Přesto určitě taky záleží na konkrétním vedoucím.

před 2008 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek