Bronzový

Co si myslíte o cyklistech, kteří jezdí po chodníku?

Taky vám vadí, když jdete po chodníku, a proti vám jede někdo na kole a přitom je vedle silnice? Ano, nebo ne? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Nevadí mi to. Jsem tolerantní, ať si jede kudy chce, když nikoho neohrožuje...

Další odpovědi:

Zlatý

Myslím, že jsou to pitomci, automaticky jim neuhýbám (pokud to nejsou malá děcka).
A jednou jsem na jednu babu zavolal policajty - jela vlevo a ječela, ať uhnu - tak jsem ji z kola sundal a zavolal 156... A protože ječela i na policajty, dostala litřík pokuty...
;-))

Zlatý

Jen to nejhorší. Jsou to drzí, nevychovaní egoisté. Nejlepší na tom je, že když do vás na tom chodníku málem vrazí, jsou ONI VÁM ještě schopní vynadat.

Gecco: dobře ty! Takhle na ně...

Zlatý

Nedavno jsem měl konflikt s takovým manželským párem.Nejprve málem srazili na chodníku asi čtyřletou holčičku a následně se za nimi rozeběhl můj pes,který by nekousl,ale má takové ty lovecké pudy.Došlo k slovní přestřelce.Uznal jsem že by měl být můj pes na vodítku,ale arogantní chlap nechtěl uznat že má jezdit po silnici která je hned vedle chodníku.Po nějaké chvilce jsem cyklisty potkal znovu,kdy jeli v protisměru v jednosměrné ulici a v zatáčce je málem srazilo auto.Ten chlap mi ještě vyhrožoval že mi kopne do psa.Stačilo málo a byli bychom v sobě.:-)

Bronzový

no, občas to dělám taky (ale na kole už moc nejezdím). Hlavně v případě, že cesta, která je vedle, je příliš frekventovaná, jezdí tam náklaďáky apod. Nicméně nikdy jsem na nikoho nekřičel, ať mi uhýbá. Naopak, když někoho míjím, tak velmi výrazně zpomalím, klidně i na rychlost chůze.
V různých městech v zahraničí jsem viděl, že byla většina chodníků rozdělená na část pro cyklisty a pro pěší. Vůbec nechápu, proč se to u nás moc nešíří. Naopak se tady vybudovala řada hyperluxusních cyklostezek za neskutečné peníze, pořád je jich však málo na to, aby to usnadňovalo jízdu na kole.

Zlatý

Myslet si můžu cokoli. Já ale hlavně dávám pozor, aby do mně nevrazili. Obdobný problém je ježdění čtyřkolek po lese, po cyklostezkách a podobně.

Zlatý

Mě to teda vadí.
Nedávno jsem lezla přes přechod pro chodce a vzala jsem to zkratkou tak, že jsem dvěma kroky skončila na červeném pruhu pro cyklo a za mnou chlap na kole se rozčiloval, že mu lezu po jeho cestě. Přitom hned vedle byla cesta a nejlepší bylo, že po deseti metrech od přechodu cyklo stejně končila a on na tu cestu stejně musel sjet. Takže dost dobře nechápu proč ty cyklotrasy vyznačují, když tak debilně končí.

Pokročilý

Já je toleruji,protože jezdit po silnici je dnes krajně nebezpečné vzhledem k bezohledným řidičům

Zlatý

mně vaděj cyklisti na přechodech ..jednou si tak jedu OV Přívozem piánko 90kou (pomaleji nelze, kvůli identifikaci- když se dlouho bunckáte, tak černý svi*ně dokáží v sekundě na vás něco ušít) a z ničeho nic mi těsně před kapotu na přechodu na kolech vpálili do cesty 2 černobílové (obyvatel sídliště OKD, složení rozpisovat nebudu) ..tak jsem na to šláp, ale stejně jsem je těsně netrefil ..a tohleto je všeobecně oblíbená činnost poblázněnejch moderních cyklistů a představte si, že ti dva mulati si ještě ťukali na čelo..

Zlatý

Takže se vlastně ptáš, co si myslím o sobě..no co ti mám na to říct, jenom to nejlepší samozřejmě. Radši přejedu chodce než aby mě srazilo auto :))

Že jsou to hovádka co by zasloužili plácnout pořádně přes záda lískovkou.

Bronzový

A proč na chodníky dávají pruhy pro cyklisty?

Bronzový

Dokud nejezdí po silnici tak je mi jedno kde jezdí. Na silnici ohrožují sebe a své okolí, navíc spoustu cyklistů ani neví jak se chovat na komunikaci.

Stříbrný

no když tam jsou ty žluté pruhy s ikonou velocipédu tam by zas neměl chodec a dodržujou to ?

Stříbrný

pokud nikoho neohrozí tam mi to nevadí, sám to někdy také udělám, ono totiž některé silnice jsou dost nebezpečné,tak proč zbatečně riskovat. Pokud jsou lidi k sobě ohleduplní tak se na ten chodník cyklista i chodec vejde, by´t je to v rozporu se zákony ale zase lepší než se nechat zabít.

Bronzový

V některých případech si v duchu postesknu,že se všude dle předpisů nedostaneme-jedu-li domů či do práce přímo na firmu,tak si jízdou asi 200m ušetřím cestu cca1000m (Vždy tak abych neohrozil chodce!!!!) ,stejně tak i v protisměru v jednosměrce-není síť cyklo stezek,pokud jedou jinde,kde vede silnioce a jedou-li po chodníku,nelíbí se mi to ale pochopím-bojí se jet po silnici 1.třídy s docela velkým provozem.Toto jsou asi jen dvě místa ve městě jinde se asi po chodníky nejezdí ,alespoň u nás!!!

Diskuze k otázce

Zlatý

ten který je

Matesax:Neplést si chodník pro pěší s cyklostezkou.;-)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.