Avatar uživatele
rtepp

Po které straně se jezdí po silnici na kolečkových bruslích?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, tom004, dědapetr, Salvaje, suaeda, VoxMortis, Houslovyklic před 4762 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Na silnici má bruslař stejný status jako chodec. Tzn. měl by jet po levé krajnici. Není pravda, že bruslaři na silnici nepatří, pokud cyklista nebo řidič na krajnici (ne vozovce) smete bruslaře, je to stejné, jako kdyby smetl chodce. Řidiči to ale zpravidla nevědí, myslí, že bruslař ne silnici nepatří nebo má jet napravo. Několikrát se mi stalo, že jsem jel na bruslích úplně u kraje a stará babka na kole na mě vyloženě najížděla. Bruslař může jet i po chodníku, nesmí ale ohrozit chodce. Pokud je někde stezka pro cyklisty, nebo pro chodce, může si dokonce vybrat, v takovém případě ale nesmí ohrozit ani chodce, ani cyklisty. Samozřejmě to chce jednak trochu soudnost od bruslařů (na kole se také raději vyhýbám některým hodně frekventovaným silnicím), ale také i trochu tolerance od cyklistů a motoristů. Na jednu stranu se stavba nových silnic platí i z daní bruslařů, na druhou stranu nějaký nezkušený bruslař, který nemá brusle pod kontrolou a který se na silnici roztahuje, ohrožuje nejenom sebe, ale i ostatní. Všechno najdete ve vyhlášce o silničním provozu.http://www­.poradte.cz/spor­t/209-jak-dle-predpisu-bruslit-na-silnici.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Obávám se ,že na silnici nemáte co dělat , je třeba jet po chodníku vpravo a tak ,abyste neohrozil chodce, tedy opatrně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

deda Petr má pravdu, na silnici bruslař vlevo…jako chodec…
nežli bude úprava zákona 361/2000 a bruslař bude jako cyklista.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Můj názor je,že na kolečkových bruslích nemá nikdo na silnici co dělat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Deek

Na kolečkových bruslích se po silnici jezdí vlevo.Viz.odk.
http://www.cspsd­.cz/index.php/u­rady/105-novela-zakona-3612000-sb
Po načtení stránky klikni na více a poté vyhledej písmeno J.

před 4002 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek