redy

Co si myslíte o cyklistech?

Dneska sněhu jak na horách, a cyklista zachumlanej až po oči, si to šlape u prostřed silnice.
Jede si to hezky v koleji, předjet ho nemůžete, ani nechcete, neb je to o hubu.
-------
Neměl ani stopku, a světlo? Asi si myslel když svítím já, že to stačí.
Ani klakson jsem radši nepoužila, by mi tam hupnul, neřád.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Totální nezodpovědnej blázen, pravděpodobně sebevrah!

Další odpovědi
gecco

Přejet – a pozůstalí hradí škody na autě…!!
___
I toto je silniční pirát, měla´s zaolat caj­ty.

atlas

No jak se to vezme:D cyklisti teda osobně nemusím, ale nechci házet všechny do jednoho pytle. Hodně záleží jaký člověk na tom kole sedí.

Nejméně mi vadí na cyklostezkách, ale i tam se najdou výjimky, do práce chodím pešky po chodníku a vedle je současně cyklostezka, pravidelně tam potkávám slušně řečeno ,,bábu" kterou doma nenaučili slušnému chování, chodcům vulgárně nadává, dokonce i mladému cyklistovi vynadala. Chápu občas se chodci pletou do cyklostezky, ale tak má zazvonit nebo slušně požádat, ne hned chodcům vulgárně nadávat a to ne jednou.

Pak mě vadí takový ti, co překážejí. Většinou jsou to rozklepaní důchodci, co by na kolo už vůbec neměli lézt. Většinou jedou zrovna před mhd , závratnou rychlostí:D a prostě tam překážejí a blokují provoz, člověk neví, co od nich čekat, protože to vypadá, že z toho kola každou chvíli spadnou, jak se na něm klepou.

Jinak pokud se cyklista umí chovat, chová se bezpečně, nikde nikoho neohrožuje, nepřekáží a dodržuje zásady silničního provozu, tak nemám důvod pro nim něco mít. Všechno je prostě o lidech.

briketka10

Hazardér ze životem, jako na motorce.
Šup s ním na orgány, jak se říká néé 😁

cukrar

Určitě nejel „šlape u prostřed silnice.“ Nevěřim tomu, spíše nejel u kraje, jak byste si přála..

ivzez

Totéž, co o všech ostatních účastnících provozu:
Zodpovědní mi nevadí, nezodpovědní nemají v provozu co dělat…
.

jáára

Taky jezdím celoročně.

Když nebyla silnice protažená, tak si stěžuj jinde…
Jistě ti v autě nebyla zima.

VeRe1983

Nic, co by mělo vyznít dobře. Hanlivých slov s předponou cyklo- se na internetu najde mnoho. Znám je a souhlasím s nimi jako výhradní chodec. Když mi cyklouš vjede na chodník, tak bych ho fakt srazil z vehiklu.

orwell

O cyklistech si myslím jen to nejhorší, pokud jedu autem. Pokud jedu na kole, myslím si totéž o řidičích automobilů 🙂

arachis

Jsem sprostá jak dlaždič ještě půl hodiny, co přijedu domů. Chápu, že jsou někteří, co takhle i v zimě v létě ve větru a dešti musejí jet do práce. Ale vestu má snad jeden z deseti. A když už vestu má, tak má stroboskopickou blikačku a to bych fakt zákonem zakázala. A oddechoví cyklisté? Zavřít by je měli. Proč nejezdí jen po cyklosteskách, když objíždím rodinku 4 a více lidí s malými dětmi na jednoproudové silnici (myslím jeden pruh v každém směru), kde se dá jet 90 km a víc, tak se mi otvírá nejen pusa, ale i kudla v kapse. Taky mám 3 děti, ale ty moje jezdili jen po hřišti a syn pak chvíli do školy, měl to doporučeno, aby shodil, jinak bych mu to nedovolila. A jestli je tady nějaký cyklista pohoršen, tak nesorry. Ať si představí na cyklostesce např. samotné malé děti s pejsky na vodítku. Taky by jezdily s hrůzou, jestli jim pod koly neskončí.

Klaproth

Někteří cyklisté opravdu jezdí jako hovada, stejně jako někteří řidiči.

Filip84

„Chápu, že jsou někteří, co takhle i v zimě v létě ve větru a dešti musejí jet do práce.“

Co Ti je do toho, proč, kdy a kam kdo jede? Jeho věc, Tvá zbytečná starost. Neser se lidem do života!

„Ale vestu má snad jeden z deseti.“

Platné právo mu ukládá povinnost mít nějakou kamizolu? Neukládá. Tak? Co Ti je, sakra, do toho!?

„A když už vestu má, tak má stroboskopickou blikačku a to bych fakt zákonem zakázala.“

Ty neznáš, lege artis, postup, jak se má zachovat řidič, je-li oslněn, tj. sledovat pravý okraj vozovky, zapnout výstražný signál, snižovat plynule rychlost jízdy až do zastavení vozidla, vyčkat potřebný čas, než pominou účinky oslnění, zkontrolovat zařízeními pro nepřímý provoz za sebou, vedle sebe, včetně mrtvých úhlů přímým pohledem, zda-li může bezpečně vyjet od okraje vozovky, dát znamení o změně směru jízdy, a pak pokračovat v jízdě? Nebo toho nedbáš? Pak nemáš mít řidičák a nemáš v provozu co dělat, jsi nebezpečná sobě a okolí. Tečka. A jestli se Ti to líbí, nebo nelíbí, nebo co si myslíš, nebo nemyslíš, či co cítíš, nebo necítíš, je zcela irrelevantní.

„A oddechoví cyklisté? Zavřít by je měli. Proč nejezdí jen po cyklosteskách, když objíždím rodinku 4 a více lidí s malými dětmi na jednoproudové silnici (myslím jeden pruh v každém směru), kde se dá jet 90 km a víc, tak se mi otvírá nejen pusa, ale i kudla v kapse.“

Tak se jdi léčit a neser ty své výplody tady.

Protože nejsme v Nizozemí, protože cyklostezky prostě nejsou, a oni se na tu cyklostezku musí dostat. Nebo o ní prostě neví, není nějaké značení, adekvátní třeba tomu, jak je značen nájezd na dálnici. Asociále!

Je tam legální vjet s jízdním kolem? Je. Tak je Ti trojctihodné nic po tom, proč tam někdo jede. Tečka.

„Taky mám 3 děti, ale ty moje jezdili jen po hřišti a syn pak chvíli do školy, měl to doporučeno, aby shodil, jinak bych mu to nedovolila. “

Koho to zajímá? Tvůj názor!

„Ať si představí na cyklostesce např. samotné malé děti s pejsky na vodítku. Taky by jezdily s hrůzou, jestli jim pod koly neskončí.“

Ty, jako řidič motorového vozidla – opět – neznáš lege artis postup, jak v takovém případě postupovat, tj. snížit rychlost jízdy, zajet k pravému okraji vozovky, zapnout výstražný signál (je-li jím vozidlo vybaveno, přirozeně), zastavit vozidlo, a v tomto postavení zůstat, až překážka pomine? Nebo toho nedbáš? Pak ohrožuješ sebe a ostatní, nemáš vůbec za volantem co dělat. Tečka.

Volně pobíhající pes, nebo děcko, je nejen na cyklostezce v saisoně notorietou. Autem, na kole, nebo na mašině, ještě ani 1× mne to nevyvedlo z klidu. Většinou stačí zastavit, zatroubit, a „majitel“ se přiřítí, a ještě se omluví. Nebo se to dítě třeba někomu ztratilo, i to se stává. Nebo důchodce s Helmutem v hlavě, i tom jsem zažil. Bože, C´est la vie!

Když Tě to tu nebaví, tak tu nemusíš být, nikdo Tě nenutí. Nizozemci prodávají sebevražednou kapsli, úchvatná záležitost, lehneš si, usneš, a už Ti nikdo nikdy vadit nebude, bez bolesti. Posloužíš sobě i svému okolí!

redy

jáára
Jistě že mám v autě teplo.

Hele ať si každej jezdí na čem chce, to je mi opravdu u …e. Ale když už vytáhne ten svůj krám i v zimě, tak ať ho má v pořádku. Nebo ať si každej, jemu podobnej jezdí kolem baráku. A neohrožuje jiné účastníky silničního provozu.

anonym

jáára – prý neměl světlo, ani zadní "blikačku"natož reflexní vestu…

jáára

dneeska by to na mě sedělo, ale vzadu sem svítil. v předu jen bludičku.

redy

cukrar sorry, ale tebe jsem tam neviděla. Nevím jak ty, ale když napíšu že jel v koleji tak jel v koleji.

Já nejsem vysazena na cyklisty, taky jezdím na kole.

briketka10

gecco

taky už nemám ☹

redy

gecco vyčerpala jsem pět bodíků, achjo-
A to jsem se dost nasmála díky 🙂

gecco

Bodíky neřeš…
😉
Ale je fakt, že takovej cyklista ohrožuje sebe (vzal ho čert)…
Ohrožuje ale i tebe – kdo ti uhradí újmu, když jej přejedeš? – a to auto je to nejmenší…

redy

ok, oni už pak nic moc neřeší, a skončit v base se mi moc nechce, smojim nevybouřeným mládím 🙂