annas

Co myslíte, jde o umělkyně obdařené talentem a vytříbeným vkusem, nebo jen luxusní prostitutky pro nejbohatší Japonce?

Gejši – v minulosti prý tahaly na nitky… jakou historii má toto povolání?
Doplňuji:
Historie povolání nebyla doplněna, proto uvádím:

Na počátku historie gejš stojí zvláštní paradox. Původně toto povolání patřilo spíš mužům, kteří se cvičili v umění zábavy. Až v polovině 18. století se v oboru bavení hostů začaly prosazovat ženy a rychle muže vypudily ze své nové branže.

Měly k dispozici tajné zbraně, kterým muži nemohli konkurovat. Na jejich straně stál nejen šarm a půvab, ale především erotický náboj, který do té doby běžnou zábavu povyšoval na druhou. Vzdělání atd.

Nejlepší odpověď
tojsemjá

Podle toho co jsem četla, by označení prostitutka (i když luxusní)každou opravdovou gejšu skutečně urazilo 🙂

Další odpovědi
ReHu

Pokud mám informace ani jedno ani druhé.
Gejši se na své povolání musely dlouho a tvrdě učit.Takže talen musely mít pro jednání s lidmi + ten vkus. Ale i to lze za léta naučit.
Prostitutky byly jen ty, které to připustily.

iceT

Videla jsem film GEJSA.Nevim nakolik se da o zpracovani oprit,ale myslim,ze to v zivote nemely jednoduche.
I za ty nitky ale mohly tahat,tak jako v minulosti mnoho jinych.

Michal

Luxusní prostitutky vzdělané,cvičené jistě v asertivním chování a některé mají i ten talent.

ladyhawke

Myslím že jde o kombinaci obojího. Každopádně si nemyslím, že je jim co závidět :)