samicek333

Co mám dělat, když náš pes nežere?

Psovi dáváme granule, ale on se jich asi už 5 dní nedotkl, i když je tam má delší dobu. Dostává i pamlsky, ale on je už nechce, dokonce včera nechtěl kost z hovězího. Učím ho stopu a tak si ji vždy připravím a jako odměnu dávám salámy, jenže on je nechce, může to být tím, že jsme tu měli někde v okolí háravou fenu? Byl pořád nervózní, nežral, pořád kňučel, že chce jít ven, to jsem pochopila, že nejedl, ale teď, když už pravděpodobně asi 3 dny nehárá, pořád nechce jíst. Co mu máme dát, aby se najedl, nebo mu máme nechat jen granule?
Doplňuji:
Jinak se chová normálně, je mu rok a půl, minulý týden jsme byli na veterině a byl v pořádku, zuby má prý úplně zdravé, v pěkném stavu. Až na ten čas, kdy hárala ta fena, je normální, pořád střelený, pořád si hraje, vypadá to, že má dobrou náladu a že je v pořádku.

Nejlepší odpověď
hanulka11

já bych mu nyní nedávala pamlsky i když říkáš že je nyní nechce – nech ho- hlad je nejlepší kuchař nech mu v nabídce granule a kdyby to trvalo ještě nějaký den zašla bych za vetem

Další odpovědi
anonym

Jak je pejsek stary ? Neboli ho zuby ? Ja bych se bala , uz bych s nim sla radsi na veterinu. ☹ To neni jen tak , ze nezere ani pamlsky. Nebo ma horecku … nemuzete s nim nekam zajet ? -iv-

slad08

Ten pes hlady neumře, to se nemusíte bát, možná jde pouze o nějaké jeho zažívací potíže. Nebo pes také nemusí jíst steskem, smutkem nebo tak.
Můj pes taky nežere, když jsem pryč a poté co přijdu žere jak blázen.

anonym

Také se mi stalo něco podobného.Nakonec jsem zjistil že to bylo skutečně háravou fenou,kterou má sousedka.Vše se později vrátilo do normálu a náš jezevčík začal opět jíst granule.:-)

kamila44444

Buď mu žrádlo nechutná- připadá mu: vysušené,nezdra­vé,bez masa atd. A nebo mu něco je.Zkuste jiné krmivo-kvalitní a nebo pak ke zvěrolékaři.

Míša2

Já bych mu vyzkoušela změnit stravu, třeba mu granule nejedou a bude stačit jen vyměnit za jiné a nebo nějakou dobrou konzervu co třeba od Britu Monoprotein- je to 100% čistý protein.