Avatar uživatele
martin14

Poradíte mi s háráním?

Mám labradorku, které je zhruba 8 měsíců, je možné že už může hárat.
Nevím jaký jsou příznaky ale natekla ji vagina, je možné že hárá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4178 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vagína jí natekla jen těžko, pokud ano, tak bys to neviděl, protože se jedná o orgán ( vnitřní část pochvy), který je uvnitř těla feny. To, co jí „nateklo“, se odborně (když už jsme u těch odborných termínů) nazývá vulva, nebo-li přezka (vateň). Máš fenu ve věku, kdy může k říji (hárání, barvení) dojít. Fenu je třeba hlídat, jsou v tomto období velmi vynalézavé, zrovna tak jako její nápadníci. Jednou jsem viděla (neber si příklad) sousedovic fenu koukat z vikíře. Soused jí na půdu po žebříku dopravoval krmení, prý se jinak nežádoucímu početí nedalo zabránit. :)) Pravdou je, že tvoje fena je na březost ještě mladá, takže je třeba nechtěnému krytí zabránit. Nejrizikovější dny nejvhodnější k oplodnění nastávají právě v období, kdy fena přestává barvit a několik dnů poté, co již nebarví. Krvácení je pouze „demonstrace“, kterou fena dává širokému okolí najevo, že bude v nejbližších dnech plodná (a ochotná). Pokud se nechceš věnovat chovu štěňat, po prvním hárání nastává vhodná doba ke kastraci feny. Je třeba zvážit nepříjemnosti vaše i vašeho okolí, které hárává fena s sebou přináší. Také je třeba vzít v úvahu zdravotní rizika, které nekastrované feně hrozí. Jedná se např. falešnou březost, různé záněty, pyometra- zánět dělohy, nádorová onemocnění atd. nehledě na nežádoucí štěňata. I v případě bezproblémové gravidity a porodu a následného nákladného odchovu štěňat, budeš jim jen velmi těžko hledat nový domov. Mezi lidmi hluboce zakořeněná pověra, že fena má mít jednou v životě štěňata, je nesmysl, který ti vyvrátí každý veterinář. Kastrací feny jednou provždy zabráníš případným problémům a fenu to nikterak negativně nepoznamená. Tento zákrok je zcela běžný a čím dál častěji používaný už i u nás, v zahraničí patří téměř k běžné záležitosti mezi majiteli fen i psů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Fenku drž co nejdál od pejsků,pokud nechceš mladé(předpoklá­dám,že nechceš)a pro jistotu navštiv veterináře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Určitě to už možné je.

Uvidíš, že se často čístí (olizuje) , počítej s tím, že občas může kapka krve ukápnout.
Dej pozor při venčení, psi to ucítí a budou vás sledovat. I čekat u plotu, někteří lezou za fenou i přes plot.

Prodávají i kalhotky, ale tá holky vodila na vodítku a uhlídala.

http://www.svet­chovatelu.cz/ha­rani-fen-co-je-dobre-vedet-37.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Já ti neporadím. Nikdy jsem neháral.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ani , je to možné. Držet dýl od psů. Utři ji bílám ubrouskem a většinou uvidíš, zda je nějaký výtok.
Doplňuji:
…Dál od psů .......

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prdloush

Máme fenku zlatého retrívra. Její hárání odpočítáváme, ale většinou nacházíme v jejím kotci malé kapičky krve, ale podle toho se to vždy poznat nedá, protože ta naše moc nekrvácí. Ale každopádně se jí rozevírá vagína. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek