Pokročilý

Poradíte mi s háráním?

Mám labradorku, které je zhruba 8 měsíců, je možné že už může hárat.
Nevím jaký jsou příznaky ale natekla ji vagina, je možné že hárá.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Vagína jí natekla jen těžko, pokud ano, tak bys to neviděl, protože se jedná o orgán ( vnitřní část pochvy), který je uvnitř těla feny. To, co jí "nateklo", se odborně (když už jsme u těch odborných termínů) nazývá vulva, nebo-li přezka (vateň). Máš fenu ve věku, kdy může k říji (hárání, barvení) dojít. Fenu je třeba hlídat, jsou v tomto období velmi vynalézavé, zrovna tak jako její nápadníci. Jednou jsem viděla (neber si příklad) sousedovic fenu koukat z vikíře. Soused jí na půdu po žebříku dopravoval krmení, prý se jinak nežádoucímu početí nedalo zabránit. :)) Pravdou je, že tvoje fena je na březost ještě mladá, takže je třeba nechtěnému krytí zabránit. Nejrizikovější dny nejvhodnější k oplodnění nastávají právě v období, kdy fena přestává barvit a několik dnů poté, co již nebarví. Krvácení je pouze "demonstrace", kterou fena dává širokému okolí najevo, že bude v nejbližších dnech plodná (a ochotná). Pokud se nechceš věnovat chovu štěňat, po prvním hárání nastává vhodná doba ke kastraci feny. Je třeba zvážit nepříjemnosti vaše i vašeho okolí, které hárává fena s sebou přináší. Také je třeba vzít v úvahu zdravotní rizika, které nekastrované feně hrozí. Jedná se např. falešnou březost, různé záněty, pyometra- zánět dělohy, nádorová onemocnění atd. nehledě na nežádoucí štěňata. I v případě bezproblémové gravidity a porodu a následného nákladného odchovu štěňat, budeš jim jen velmi těžko hledat nový domov. Mezi lidmi hluboce zakořeněná pověra, že fena má mít jednou v životě štěňata, je nesmysl, který ti vyvrátí každý veterinář. Kastrací feny jednou provždy zabráníš případným problémům a fenu to nikterak negativně nepoznamená. Tento zákrok je zcela běžný a čím dál častěji používaný už i u nás, v zahraničí patří téměř k běžné záležitosti mezi majiteli fen i psů.

Další odpovědi:

Zlatý

Fenku drž co nejdál od pejsků,pokud nechceš mladé(předpokládám,že nechceš)a pro jistotu navštiv veterináře.

Zlatý

Určitě to už možné je.

Uvidíš, že se často čístí (olizuje) , počítej s tím, že občas může kapka krve ukápnout.
Dej pozor při venčení, psi to ucítí a budou vás sledovat. I čekat u plotu, někteří lezou za fenou i přes plot.

Prodávají i kalhotky, ale tá holky vodila na vodítku a uhlídala.

http://www.svetchovatelu.cz/…

Zlatý

Já ti neporadím. Nikdy jsem neháral.

Zlatý

Ani , je to možné. Držet dýl od psů. Utři ji bílám ubrouskem a většinou uvidíš, zda je nějaký výtok.
Doplňuji:
...Dál od psů .......

Máme fenku zlatého retrívra. Její hárání odpočítáváme, ale většinou nacházíme v jejím kotci malé kapičky krve, ale podle toho se to vždy poznat nedá, protože ta naše moc nekrvácí. Ale každopádně se jí rozevírá vagína. :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.