Usoman

ČERVENÁ, nebo ČERNÁ kravata k černému obleku s bílou košilí? Co je lepší?

Nejlepší odpověď
Kepler

K černé a bílé se v podstatě hodí jakákoliv barva. Půjdeš-li na ples, či jinou akci kromě pohřbu, použil bych pro vyvážení klidně barevnou i stříbřitě lesklou kravatu s decentním vzorem. Na pohřeb bych volil černou, nebo šedou beze vzoru.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Mně by se líbila červená, je taková výrazná, ale na pohřeb by to byla ostuda.
Tudíž nelze odpovědět, protože není psáno kam se chystáš.

led

Čierna je neutrálna, vhodná pre každú príležitosť (okrem športu…)
Červená je skôr neformálna, môže sa používať mimo protokolu oficiánych podujatí. Žiaľ v poslednej dobe hlavne umelci a politici bývalého socialistického bloku akosi svoju neformálnosť porušovaním etikety.
na stránke http://www.la­dislavspacek.cz/ (dole) môžte položiť aj krátku otázku v obore etikety.

Lamalam

Na pohřeb černou. Jinam je to jedno.

marci1

Záleží na jakou příležitost. Ale asi bych raději volila černou kravatu. Černá a bílá je vždy elegantní a nic nezkazí. 🙂
http://www.mu­zivcesku.cz/jak-spravne-barevne-sladit-oblek-kosili-a-kravatu/