Pokročilý

Bydlení v pokoji s více lidma?

Jaké to je, bydlet v jednom pokoji s dalšíma cizíma lidma? Má někdo zkušenost? Pozitivní, negativní?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když jsem studovala VŠ, první rok jsem bydlela na koleji na třílůžkovém pokoji. Na začátku jsem tam nikoho neznala, tak jsem měla spobydlící přidělené. Je to o slušném chování a toleranci. Pak jsem si našla kamrády a bydleli jsme spolu. Osobně mám dobré zkušenosti, ale jedna moje spolužačka se třikrát stěhovala, než našla spolubydli, se kterými se snesla. Největší konflikty byly mezi "nočními sovami" a "rannímu ptáčaty". Ty, co ponocovaly, rušily ty, co si šly dříve lehnout a ráno to ase bylo opačně. Chce to otevřít zobák a domluvit se s ostatními, co mi opravdu vadí, aby to ostatní snažili minimalizovat a taky sám v některých věcech ustoupit.

Další odpovědi:

Zlatý

Většinou je to složité. Záleží na povaze, nárocích, představách spolubydlících a komunikaci s nimi, ochotě dohodnout se s ostatními na pravidlech. Stejně tak je to u tebe.
Zkušenost

Zlatý

Na podzim roku 1964 jsem jako patnáctiletý klučina z vesnice začal studovat internátní školu. V prvém ročníku nás bylo na pokoji deset ubytovaných, přičemž se jednalo o mix různých ročníků. I když léta hojí rány, dodnes nemohu zapomenout na tu dobu příkoří, šikany i naprosté ztráry soukromí a identiti. Volám fuj tehdejším poměrům. Pravda je, že i to vše špatné se po létech kupodivu ukázalo jako v něčem dobré až kupodivu v lečems prospěšné.

Zlatý

Je to zvyk. Vyžaduje to však ode všech dostatek tolerance

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.