Asylius

Budu moct zapojit tuto RAM do základní desky ?

Dobrý den,
Mám tuto základní desku http://imageshac­k.us/i/p9J4Oq­8Op a chtěl bych se zeptat, jestli se vyplatí koupit tuto RAM http://www.ob­chudecek.cz/de­tail.php?zbozi=V59801_H_­kingston-4gb-ddr3-1333mhz-cl9-sr-x8 . Moc se v hardwaru nevyznám. Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – zapojit půjde…
Ale otázkou je, co tam máš teď – deska je DualChanel, takže doporučuju koupit dva tyto moduly a budeš mít 8 GB (pokud už tam máš jednu ´4´, musel bys koupit modul ideálně stejný, minumálně se stejným kmitočtem; pokud tam máš nějaké moduly dva, musíš je vyměnit)…
😉

Další odpovědi
Emefej

Ve specifikaci desky je uvedeno, že podporuje paměti DDR3, takže by to jít mělo.

jáára

Ale DualChanel je vlastně jen marketing…
O jeho praktickém významu se můžeme pobavit.

E: to mělo patřit do diskuze ne jako odpověď. Ujela mi ruka

gecco

Jááro – o efektivnosti DualChannel je určitě možné debatit – spíše jde o to, že tam, pravděpodobně, nyní má dva moduly (tedy je musí vyměnit, nelze přidat)…
A pokud jen jeden – měl by ten doplňující být identický – jinak to často dělá problém (takže je lepší jej taky vyměnit)…
😉