Co je to za význam u operační paměti?

např. 256MB, 133MHz? Jde mi o ty MHz.
Je to nějak odstupnované? Co když vezmu paměť např. 300MHz nebo co když jen 100MHz?
Na aukru jsem viděl, že nemohl vyzkoušet, jelikož jeho deska nepodporuje. Jak zjistím jakou paměť mohu dát?
Rád bych přidal nějaké paměti do slotu, ale ty MHz mi nejsou jasné.
Díky.
Doplňuji:
Díky, ale nic taktovat nebudu, jen ji tam chci vložit.
Že je to jako procesor? Tak jak to teda je?
Pokud mám procesor 200MHz, tak jen paměť do 200MHz a víc to nevezme?
Pokud mám 2,8GHz, tak tedy mohu použít jakoukoli do 2,8GHz?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ty MHz určují rychlost paměti – čím vyšší, tím lepší.

Paměti bych kupoval radši nové, protože u použitých nemáte záruku, že nejsou chybné – pokud tedy prodejce negarantuje záruku nebo paměti neotestuje řeba MemTestem.

Zjistěte si, který typ vaše deska podporuje. Dneska je takový standard DDR2, nové desky mají DDR3, starší DDR a ještě starší SDR (běžně označované jako SD-RAM).
Spousta desek má právě limit – některé desky nepodporují více jak 2 nebo třeba 4GB RAM, navíc máte-li 32bitový operančí systém, tak nemá cenu tam dávat více jak 4GB paměti RAM (zpravidla umí totiž pracovat pouze s 3,25GB RAM).
Kdyžtak si stáhněte a spusťte program CPU-Z, tam zjistíte info o procesoru, ale hlavně i o základní desce a vlastně i o pamětích RAM, které tam máte aktuálně zapojené.
No a pak skočte na stránky výrobce základní desky nebo si vložte do vyhledávače (třeba do Seznamu) značku a model oné základní desky a už Vás to odkáže na nějaké eshopy nebo stránky o desce, kde si to najdete.
Pak teprv kupte. Nebo můžete vzít počítač nebo desku do nějakého obchodu, kde Vám odborný personál rád pomůže a zrovna paměť testne.
Doplňuji:
Ne, na procesru to není prakticky závislé. mrkněte na Wiki, konkrétně na jednotlivé typy RAM (SDR, DDR,atd.) – tam ty frekvence najdete – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/RAM#D­.C4.9Blen.C3.AD_DRAM_mo­dul.C5.AF_do_po­.C4.8D.C3.ADta­.C4.8De

Ale stěžejní bude znát výrobce a model základní desky, podle toho se řiďte.

Další odpovědi
anonym

Je to rychlost té paměti, je to naprosto identické jako máte u CPU (procesor). Čím více, tím lépe. Ale i zde jdou ramky taktovat…

Michal Kole

„taktovací“ frekvence jak rychle se v ní data obnovují, hodně zjednodušeno
Doplňuji:
Je to složitější. Záleží na procesoru, základní desce, BIOSu, …