LuK4S3k CZ

Jde nějakým programem zjistit zda RAM v PC pracuje správně ?

Mám totiž podezření že moje RAM nepracují správně.

Nejlepší odpověď
Bedy

jpau: Například, když některé aplikace vyhazují neočekávanou chybu, kdy nelze s operační pamětí provázet určitou operaci. Znám to ze starších počítačů a když jsem RAMku jednu po druhé a pak společně projížděl Memtestem, tak se vždycky nějaká špatná RAM našla.

Jinak Windows Vista a novější mají možnost otestovat RAM, stačí držet F8 a zvolit Diagnostika pamětí.

Další odpovědi
jpau

Některé linuxové distribuce obsahují memoryTest (http://www.mem­test.org), který lze spustit před samotnou instalací (lze to sehnat i jako samotnou aplikaci) a ten paměť prověří. Trvá to ale hooodně dlouho. Jinak jak člověk získá podezření, že jeho paměti nepracují správně?
Doplňuji:
Bedy: Takovou odpověď jsem čekal, to co píšeš je sázka do loterie a blbě tam může být cokoli… Směřoval jsem tím k tomu, že řešíme problém, který je (třeba ne, resp. myslím si že ne) způsoben špatnou ram.