CZ Adam

Výměna RAM paměti

Dobrý den,chci se zeptat mám starší počítač kde můžu rožšířit pamět až na 3 gb ted tam mám pouze 512 mb když doplním pamět musím ji nějak instalovat nebo stačí zapojit zapnout a je to.
Doplňuji:
na základní desce je slot na paměti typu DDR

Nejlepší odpověď
anonym

Stačí „nějak instalovat“ (tedy nastrkat do slotů), zapnout počítač – a je to.
Ale – musíš si pořídit RAMky správné velikosti a se správným časováním (podle MB).

Další odpovědi
arygnoc

ideálne je:
niečo si o počítači pozrieť u výrobcu a zistiť, aké „najsilnejšie“ RAMky znesie.

alebo:
zobrať pôvodnú RAMku so sebou s podľa pinov (tých konektorov) vybrať RAMku, výrobcovia väčšinou (nepoznám prípad, že nie) vyrábajú práve také RAMky, ktoré ešte budú na MB s týmto konektorom fungovať (dúfam, že je to zrozumiteľné).

teda (pre istotu):
vezmite starú RAM so sebou a podľa pinov kúpte najsilnejšiu (prípadne konzultujte s obsluhou alebo si prečítajte, čo je u RAMky napísané), mala by fungovať.
ak máte sloty dva, podľa požiadaviek (vašich) stačí RAMka jedna (druhý slot ostane prázdny), alebo ak chcete, môžete vymeniť obe (mali by byť rovnaké).
Doplňuji:
ach, no jasne:
RAMku/y len vložíte, zavriete nb a štart a … voalá!