Avatar uživatele
anonym

Jaký notebook vybrat z toho šíleného množství?

Chtěl bych koupit přítelkyni noťás tak do 12000,–. Ač se docela v parametrech vyznám, tak při projíždění toho kvanta značek a nabídek nemůžu dospět k nějaké jednoznačné volbě. Proto vás prosím o váš tip. Požadavky: Je to pro ženskou, takže hezký design, úhlopříčka min. 15,6", bude sloužit hlavně na internet, filmy HD a občas i nějaká ta hra.(Samozřejmě že ne FarCry3 na ultra detaily :) Zkrátka co nejlepší výbava do týhle ceny.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. K tomu názoru, že 12tis. je příliš málo: I za 11tis. může mít člověk slušný notebook, ale vysvětlujte to někomu, kdo na tabulky v excelu potřebuje Vaio za 30tis.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4199 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Podle mého názoru by se jí mohl líbit notebook HP 635 A1E47EA. Myslím si, že požadavky splní, navíc to má openSuSe Linux, takže je i levnější – stojí kolem 8000,–. Výhoda Linuxu je, že pro něj prakticky nejsou viry (nezpomaluje se noťas a baterka vydrží tedy o něco málo déle), navíc není potřeba defragmentovat disk a není potřeba čistit registr, aby noťas se časem nezpomaloval. Všechny programy a hry se instalují z nějakého software centra (obchodu)- odkaz najdete v nabídce aplikací.

Nebo můžete mrknout na Heuréku – http://notebo­oky.heureka.cz/f:p:-12000;2111:63­4;2124:774243/ nebo http://notebo­oky.heureka.cz/f:p:-12000;2111:63­4;2124:11300/ (první odkaz je na notebooky s Windows 8, druhý na notebooky bez systému – můžete tam přítelkyni nainstalovat třeba Xubuntu Linux nebo podobné, případně koupit Windows zvlášť).

Ale toho Linuxu se nebojte, existují distribuce, které jsou i pro běžné uživatele vhodné a v některých případech přímo dělané (například Xubuntu). I ten openSuSe není hrozný těžký pro běžné uživatele.

Dobré zkušenosti mám se značkami HP, Lenovo (IBM) a Toshiba.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

pokud se v parametrech vyznáš, tak není třeba se ptát tady…něco vyber, je to skoro jedno, co to bude…u jednoho je lepší grafika, u druhého třeba procesor, jak si to neskládáš sám jako celek, tak se těžko vybírá (bylo mi doporučeno u odborníků, že značku jakoukoliv mimo Acer, stejně je to všechno z Číny .-)…stejně ti tu nikdo nic konkrétně neporadí…sice jsem teď vybírala noťas, ale taky neporadím, protože hranice 12 táců je moc nízká…
Doplňuji:
nemusíš mi to vysvětlovat, protože já noťas nemám na tabulky v exelu, ale žádám od něj i herní akci .-)

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

Přikláním se k Funně, Acer neni moc dobrá značka… ještě bych k němu připojil Asus a Samsung. Šel bych do vážně kvalitních a léty ověřených značek, jako je lenovo, fujitsu, sony, toshiba, dell, hp či backard bell. (MSI a apple neodpovídá tvé cenové kategorii)

Tady jsem vybral dva poměrně slušné notebooky.

  1. http://www.al­za.cz/lenovo-ideapad-b580-d348843.htm -zbývá vám něco pod 1500Kč, tudíž byste mohl koupit do něj např. 8GB RAM nebo lepší HDD. Je možná komplikace, že nemá OS, nicméně ten byste mohl také přikoupit, nebo stahnout (linux, ale existuje i warez iOS a windows).
  2. http://www.al­za.cz/fujitsu-lifebook-ah512-d350314.htm – srovnatelný s předchozím notebookem, ovšem má už OS.

(dávám odkazy na alzu, neboť jsou zde uspořádané skvěle parametry, kdybyste si našel jiný obchod, mohl byste i 1000Kč ušetřit, ovšem alza má výborné reklamační centrum, lidé od ní výborně poradí a je lepší si připlatit, než potom litovat)

Dnes bych rozhodně nešel pod slabší procesory, než i3, RAM a HDD můžeš kdykoliv dokoupit, tudíž tyto věci zas tak moc neřešit, stejně většinou je RAM 4–16GB a HDD když je nad 500GB, v životě ho nezaplníš, když děláš údržbu a odstraňuješ balast. Grafika stačí bohatě 0,5GB.
Mám již třetím rokem Toshiba Satellite L505–13D (stále si drží cenu nad 15000Kč). Tehdy to býval druhý nejlepší stroj pod dvacet tisíc a musím ji jen pochválit. Přes různé „škádlení“ s ní nebyl žádný větší problém, který bych nevyřešil a teď na ní rozjedu v pohodě CoD 7 na průměrné detaily, FarCry3 na ultra detaily si troufám říct, že by dala taky :). snad jsem pomohl

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

http://notebo­oky.heureka.cz/fu­jitsu-lifebook-ah512-vfy-ah512mpab2cz/­specifikace/ tohle má takovou uhopříčku jak jsi říkal, dvoujádrový procesor takže hry bez problému, je tam webka třeba pro hovory po skype, je to v HD, RAMka je hodně pěkná to závidím je tam 4GB operační paměti o_O. je tam windows 7 a to jenom za 9520kč. sakra vypadáto jako kdybych dělal reklamu :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Když jsem si před třemi léty pořizoval nynějšího noťase zašel jsem do firmy, která tato zařízení staví na zakázku. Tamnějším hochům jsem zadal limitní cenu a po dohodě s přáteli – odborníky soupis všeho co má přístroj umět a čím být vybaven. Po vyprofilování parametrů si pak zakázku /bez zálohy/ v pohodě proti úhradě vyzvednul.
S výsledkem jsem dodnes velmi spokojen snad i proto, že majitelé firmy po sedmičce dobrého vínečka naplnili slib postupovat stejně, jako by se jednalo o službu pro jejich nejbližší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
balca

macbook

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Nevybírej, použij generátor náhodných čísel a zvol podle něj. Všechny jsou hezký a dobrý

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Orange

V první řadě bych zohlednil i další věci, než je pouze papírový výkon… Tím myslím třeba kvalitu klávesnice, rozložení a počet portů, výdrž, jestli třeba nemá problémy s přehříváním… Rozhodně bych před koupí pročetl alespoň jednu recenzi..

Od Linuxu ruce pryč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

balca – vtipálek

před 4199 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek