einstein

Nová paměť RAM do MSI GE620DX-457CS

Dobrý den, potřebuji poradit. Chci si do svého notebooku MSI GE620DX-457CS koupit další paměť RAM, ale nikde jsem nezjistil jakou tento notebook maximálně podporuje. Věděl by někdo kde to zjistit? A dále případně jakou RAM koupit, jelikož notebook má 4GB tak jsem myslel žebych si koupil další 4GB, ale zjistil jsem akorát že má 2 sloty na DDR3 a už nevím jestli je to 2 a 2 nebo 4GB. Předem děkuji.

Odpovědi
OLDA321

nevím přesně kolik notebook pojme maximální paměti, ale já když jsem si sestavoval PC, tak jsem měl win 7 –32bit a ty pojmou pouze do 4 GB ať mám sebelepší počítač.Teď mám 16GB na win7–64bit ajde to v pohodě.Takže já jsem řešil problém pouze s OS.Víc poradit nedokážu

cochee

  1. Důležitý je procesor – tento notebook by měl být vybaven Intelem Core i5, ověřte.
  2. Na tu stávající paměť se budete muset podívat osobně, výrobce údajně některé kusy osazoval jedním 4GiB modulem a tudíž jeden slot zůstal volný a jiné kusy osazoval dvěma 2GiB moduly a tudíž žádný slot volný.
  3. Platí-li bod 1., pak maximální podporovaná paměť je 16GiB, zdroj viz níže. Zároveň tam však píšou, že existuje nepřeberné množství paměťových modulů na trhu, proto, v rámci zamezení nekompatibility nového a starého paměťového modulu, je nejlepší řešení kontaktovat nejbližší sevisní centrum MSI a požádat o konzultaci.

Zdroj: http://cz.msi­.com/service/faq/658­.html