sisssane

Je rozdíl když budu mít v PC 2*4 Gb ram nebo 1 8 Bb?

Zdravím, koupil jsem si hru cod ghost, tato hra vyžaduje 6 gb ram, já mám bohužel jen 4, tak se chci zeptat, zda když si přikoupím jednu 4gb a vložím ji do pc (sloty volné pro ram mám), tak jestli mně hra půjde. Nebo si musím koupit jednu 8 Gb?

Díky
Doplňuji:
COD bohužel potřebuje 6 GB ramky: http://doupe.zi­ve.cz/clanek/ca­ll-of-duty-ghosts-oficialne-odhaluje-minimalni-hw-pozadavky

Jsou to minimální požadavky na hru, sice se to dá vyřešit neoficiálním updatem 2, ale pak by se hra musela cracknout a nešel by MP.

Ještě se chci zeptat, když jestli mně do pc půje vložit jaká koliv ramka (jestli mají všechny ramky rozměry stejné), mám pc od hp, typ nevím, ale je dva a půl roku starý a pc byla cca 30 000 kč.

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – nepůjde ti vložit „jakákoli RAM“ (a to ani kdyby byly jejich „rozměry stejné“)…
Důležitý je typ mainboardu – ve specifikaci je dáno, jaké moduly RAM podporuje (typ, časování…)
A něž modul ke stávajícímu přidávat je lepší paměť vyměnit (tedy stávající moduly vyndat a nainstalovat nové – stejné).

Další odpovědi
Zbynas

RAM paměti se sčítají :) Budeš mít pak 8 Gb.
Doplňuji:
Ale doporučuji koupit rovnou těch 8 Gb, nejlépe DDR 3, pokud Ti je bude podporovat základní deska. RAM paměti je vlastně to nejlevnější v počítači, tak proč rovnou nekoupit víc.

huxa

COD ghost by ti měly jet v pořádku i s 4GB RAM (pokud nemáš nějaké zastaralé a pomalé). Případně ještě dokoupit jednu 4GB. Více než 8GB nevyužiješ alespoň pět let, pokud nepracuješ v speciálních programech.

Dochy

Ram nejsou stejné, mělo by ti stačit vědět zda je DDR2 nebo DDR3 (předpokládám DDR3). A jestli je DIMM, nebo SO-DIMM. Podle všeho máš ale stolní počítač, kde bude určitě DIMM (SO-DIMM jsou do NB).

pokud se strefíš s touto specifikací, mělo by ti to běhat. Pro jistotu ale doporučuji ověřit i podporované frekvence. Další parametr – časování – je už spíš vyšší dívčí pokud chceš opravdu ladit na vysoký výkon.

Pokud máš 4GB modul a přikoupíš další 4GB modul se stejnými parametry (ideálně úplně stejný typ), pak Ti spousta desek dovolí použít je v dual-chanel režimu, což Ti dá dalších pár procent výkonu díky vyšší propustnosti sběrnice. Pokud parametry nebudou stejné, pak je dual chanel možný, ale v rychlosti pomalejšího modulu. Některé desky ale mívaly (snad už je situace lepší) problém určit rychlostí kterého modulu se mají řídit a bylo pak třeba zkusit různé konfigurace…

mosoj

Hlavně jestli máš 64 bit OS !! 32 bit OS systém umí pracovat maximálně se 4 MB RAM !!! Takže pokud nemáš 64 bit OS výměna je bezpředmětná.
Doplňuji:
Dopadneš takto :
http://www.zi­ve.cz/poradna/ram-8gb-windows-najde-6gb-pouzitelne-4gb/sc-20-cq-504097/default­.aspx?consultan­swers=1

Jinak mně to tady připadá že lež má dlouhé nohy.