sisssane

PC ram – vybral jsem správně?

Dobrý den, mám tento počítač: http://www.al­za.cz/hp-pavilion-elite-hpe-h8-1000cs-d241696.htm#popis (dejte domů a uvidíte specifikace)

Parametry a specifikace:
Typ sestavy Herní, Výkonný
Barva Černá
Řada procesoru Intel Core i5
Model procesoru Intel Core i5 2500
Frekvence procesoru 3,3 GHz (3 300 MHz)
Počet jader procesoru 4×
Funkce procesoru Automatické přetaktování
Operační paměť
Kapacita paměti 4 GB
Typ paměti DDR3
Výbava
Základní výbava Čtečka paměťových karet, Optická mechanika
Disk
Typ úložiště HDD
Kapacita disku 1 000 GB (1 TB)
Grafická karta
Paměť grafické karty 3 072 MB
Model grafické karty NVIDIA GeForce GT545
Výstupy
USB 2.0 8×
USB 3.0 2×
Grafické VGA D-SUB, DVI, HDMI
Další LAN
Mechanika DVD±RW
Základní deska
Čipset základní desky Intel H67 Express
Sloty pro přídavné karty PCI Express x1, PCI Express x16
Zdroj
Zdroj 460 W
Case
Šířka 412 mm
Výška 175 mm
Hloubka 415 mm
Hmotnost přesně 11 kg
Příslušenství
Základní příslušenství Myš, Klávesnice
Operační systém
Operační systém Windows 7 Home Premium

Chci si dokoupit do tohoto pc paměť ram. Vybral jsem tyto dvoje: http://www.czc.cz/a-data-premier-series-4gb-ddr3-1600_2/136230­/produkt?q-c-0-f_94358670=s1­+x+4GB&q-category-id=091mfsirtu­iibbvgk6m970dab­4&q-c-1-f_2027450=sDDR3 nebo: http://www.czc­.cz/kingston-hyperx-fury-blue-4gb-ddr3-1600/150118/p­rodukt?q-c-0-f_94358670=s1­+x+4GB&q-category-id=091mfsirtu­iibbvgk6m970dab­4&q-c-1-f_2027450=sDDR3

Radši bych si koupil tu druhou, má otázka zní jestli mně půjde a musím si koupit dvě nebo stačí jen jedna. V PC mám 1 ram 4 GB značky hynix. A pak se chci zeptat jestli mně to utáhne zdroj.

Díky.

Odpovědi
cochee

Tys sem napsal kdejaký irelevantní údaj (třeba rozměry krabice), ale to důležité, co potřebujeme pro odpovězení tvých dvou otázek, tos sem nedal. Budeš muset tu skříň otevřít a podívat se a) na značku zdroje (není 460W zdroj jako 460W zdroj) b) na model základní desky. Nebudeme-li vědět, co je to za desku, nebudeme ani vědět, kolik slotů pro paměť je k dispozici a jaké frekvence pamětí deska podporuje.

mosoj

Jestli nemáš ty vokna 7 v 64 bit verzi tak ti všechno nad 4 GB bude howby platné.