Rokio

Bude se pravděpodobně jednat o trestný čin, nebo přestupek?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/ostrava/zpra­vy/honicka-zena-policie-michalikova-ostrava-stihani.A220909_153­034_ostrava-zpravy_jog
zdroj: idnes.cz

Zajímá mě váš subjektivní názor.

Odpovědi
Drap

jiná odpověď

To se požná až potom, jak bude toto chování klasifikováno a z čeho bude obviněna.

Pepa25

přestupek

Minimálně přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, ale celý popis skutkového stavu nemáme (kromě toho, že nedošlo ke škodě na majetku), takže nelze vyloučit i něco dalšího

Filip84

jiná odpověď

Bude záležet na dom, jak je to zadokumentované, a co se z toho zadokumentovaného bude dát prokázat.

Samostatně jsou to přestupky: nezastavení na signál oprávněné osoby k zastavení, překročení povolené rychlosti, asi i jízda v jízdních pruzích atp. Aby se jednalo o trestný čin (obecného ohrožení), musela by, během té jízdy, ohrozit na životě, nebo na zdraví, ale s prokazatelně hrozící vážnou újmou, sedm a více osob. A, samozřejmě, musí to jít prokázat.

Bez např. videozáznamu z hlídkových vozů si nelze subjektivní názor učinit.

paul1

přestupek

Lgee

zločin

Porkman

přestupek