Amnestie-zrušení zákazu řízení

Ptal jsem se dnes na amnestování mé podmínky ohledně jízdy bez ŘP.Dostal jsem podmínku,a k tomu ještě jako bonus zákaz řízení na 2 roky,bude zrušen tento zákaz?nebo přetrvá,a já si nemohu udělat ŘP dříve než po uplynutí toho to zákazu?Děkuji za odpověd.

Odpovědi
standa

Ta podmínka za trestný čin § 180d bude určitě zrušena a s tím bude zrušen i trest ´zákaz řízení´.

ALE protože toto jednání bude překvalifikováno jako přestupek, tak v rámci přestupkového řízení s určitostí obdržíte docela dost velkou finanční pokutu a jsem si téměř jist, že můžete obdržet i zákaz řízení. Pravděpodobně to ale bude jen na rok.