s1066

Co hrozí člověku za bezdůvodné zabití zmije??

Nejlepší odpověď
anonym

Pokuta až 50.000,– Kč…
Pokus ale potkáš zarputilého ochránce přírody, hrozí ti i ´velká přeshubní´ – a zaslouženě, zmije je nejen chráněná, ale i užitečná a pokud si dáváš aspoň trochu pozor, nemáš na její kousnutí šanci.

Další odpovědi
anonym

Zmije obecná JE kriticky ohrožený druh! viz.seznam: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_ohro%C5%BE­en%C3%BDch_%C5%BE­ivo%C4%8Dich%­C5%AF_v_%C4%8Ces­ku#cite_note-2

Zmijí uštknutí není dospělému zdravému člověku nebezpečné, ale lékařskou pomoc by každý postižený vyhledat měl.
Více zde:
http://tera.po­radna.net/a/vi­ew/64318-zmije-obecna

Trest za ubití (zabití) kriticky ohroženého živočicha je různý, může se jednat i o podmíněný trest. Také se může jednat o porušení zákonu na ochranu zvířat proti týrání, tam je trestní sazba až 3roky nepodmíněně.

Kelt

Zmije patří mezi chráněné druhy, tak se to bude posuzovat podle potřebných zákonů. Pokud zvíře neútočí, je jednoznačně vina na straně člověka.

beer

Jen doplnění dalších správných odpovědí – vůbec není na místě přídavné jméno „bezdůvodně“ – zákon nic takového neřeší, poněvadž „důvodné“ zabití tohoto živočicha fakticky neexistuje.

Psychotic

Oficiálně do (!) 50,000 Kč a při opakovaném provinění do (!) 200,000 Kč.
Zmije obecná je sice na seznamu chráněných druhů, ale zákon rozlišuje jen kriticky ohrožené druhy, což zmije není, tudíž se jedná jenj o přestupek.
Reálně nehrozí pravděpodobně nic, protože zmije je poměrně nebezpečné zvíře, takže by se obtížně dokazovalo, že nešlo o nutnou obranu. Pokud neexistuje videozáznam nebo x svědků.