Avatar uživatele
floutekCZ3

Jaký zdroj vybrat?

Zdravím, nedávno jsem si začal kupovat nové PC komponenty a jediný nad čím tápu jaká zdroj si mám pořídit. Zakoupené komponenty ZDE (kromě grafické karty a zdroje): ZÁKLADNÍ DESKA: MSI X370 GAMING M7 ACK
PROCESOR: Ryzen 5 2600
CHLAZENÍ: NZXT Kraken M22 (vodník)
RAM: Patriot Viper Elite Series 8GB KIT DDR4 2800Mhz CL16 RED
HDD: Seagate BarraCuda 2TB
SSD: Kingston A400 120GB 7mm
GRAFICKÁ KARTA: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 56 8G HBM2 nebo
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 590 Special Edition
ZDROJ: Vybíral jsem z těchto variant

– Cooler Master V Series 850W
 – EVGA SuperNOVA 750 G+

Předem píšu, že procesor nebudu měnit za Intel nebo grafiku od NVIDIA.

Předem děkuji za odpověď. :)

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1964 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Petr1491

Ahoj, tohle je dost zásadní téma, které hodně lidí podceňuje. Kvalitní zdroj je velmi důležitý. Pokud koupíš nějaký krám, tvé PC nebude stabilní. Investuj min. 2, ideálně 3 tisíce za dobrou kvalitu (orientačně, prostě ne pár stovek nebo tisícovku).

Orientuj se podle výkonu tvé grafické karty, kterou by měl zdroj určitě převyšovat. Obchody mají u graf. karet uvedeno např: Doporučený výkon zdroje cca (minimum) [W]: 650 – podle toho se řiď.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

EVGA nebo be quiet! CM nevěřím ani ň.

Mám Chieftec.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
floutekCZ3

Děkuji za informace. Upřímně nepatřím mezi ty co hledají slevy a přes heureku nejlevnější obchody jenom aby ušetřili. Zdroj bych chtěl nějaký do 3,5 tisíce max.
Vidím to na ZDROJ – EVGA SuperNOVA 750 G+ a k tomu grafiku SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 56 8G HBM2 bude tento zdroj stačit pro komplet PC sestavu ?

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Nejde o to aby stačil, ale aby si v klidu bublal na nízkejch teplotách. pokud nevíš spotřebu celku, tak kup klidně 850W i víc a budeš v klidu. není dobrý mít zdroj na hranici výkonu… Zdar

před 1962 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek