floutekCZ3

Jaký zdroj vybrat?

Zdravím, nedávno jsem si začal kupovat nové PC komponenty a jediný nad čím tápu jaká zdroj si mám pořídit. Zakoupené komponenty ZDE (kromě grafické karty a zdroje): ZÁKLADNÍ DESKA: MSI X370 GAMING M7 ACK
PROCESOR: Ryzen 5 2600
CHLAZENÍ: NZXT Kraken M22 (vodník)
RAM: Patriot Viper Elite Series 8GB KIT DDR4 2800Mhz CL16 RED
HDD: Seagate BarraCuda 2TB
SSD: Kingston A400 120GB 7mm
GRAFICKÁ KARTA: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 56 8G HBM2 nebo
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 590 Special Edition
ZDROJ: Vybíral jsem z těchto variant

– Cooler Master V Series 850W
 – EVGA SuperNOVA 750 G+

Předem píšu, že procesor nebudu měnit za Intel nebo grafiku od NVIDIA.

Předem děkuji za odpověď. :)

Odpovědi
Petr1491

Ahoj, tohle je dost zásadní téma, které hodně lidí podceňuje. Kvalitní zdroj je velmi důležitý. Pokud koupíš nějaký krám, tvé PC nebude stabilní. Investuj min. 2, ideálně 3 tisíce za dobrou kvalitu (orientačně, prostě ne pár stovek nebo tisícovku).

Orientuj se podle výkonu tvé grafické karty, kterou by měl zdroj určitě převyšovat. Obchody mají u graf. karet uvedeno např: Doporučený výkon zdroje cca (minimum) [W]: 650 – podle toho se řiď.

jáára

EVGA nebo be quiet! CM nevěřím ani ň.

Mám Chieftec.

floutekCZ3

Děkuji za informace. Upřímně nepatřím mezi ty co hledají slevy a přes heureku nejlevnější obchody jenom aby ušetřili. Zdroj bych chtěl nějaký do 3,5 tisíce max.
Vidím to na ZDROJ – EVGA SuperNOVA 750 G+ a k tomu grafiku SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 56 8G HBM2 bude tento zdroj stačit pro komplet PC sestavu ?

jáára

Nejde o to aby stačil, ale aby si v klidu bublal na nízkejch teplotách. pokud nevíš spotřebu celku, tak kup klidně 850W i víc a budeš v klidu. není dobrý mít zdroj na hranici výkonu… Zdar