MinisCZ

Proč se mi vypíná počítač?

Dřive se mi počítač vypínal z toho že se přehřála grafická karta, ale nyní tady mám větrák a vypíná se mi jen tak při vyšším výkonu. např: Call of duty: Modern Warfare 3. Nic jsem na tento počítač nestahoval z nějakého ůložiště. Všechny hry a programy mám koupené. Hry nejvíce ze Steamu a programy z http://sw.cz
Doplňuji:
O větrák nejde je dost velkej má 22 palců a chladí to výborně. Samozřejmě mám skříň otevřenou, ale PC se mi vypíná jen když Cod: MW3 natáčím frapsem ale jede to na 80 – 100 FPS. Po vypnutí vždy osahám všechny komponenty a nic není přehřáté. Jelikož na Youtube.com nahávám svoje Let's playe a Gameplaye z her tak je to celkem problém. Dříve to fungovalo v porádku ale nyní se jen tak vypne.

Nejlepší odpověď
beer

Takže větráček zkrátka nestačí, bude potřeba dodat výkonnější kartu atd., nebo ulehčit práci počítači. Jinak řečeno hrát jen hry, na které PC stačí )) Náročné odinstalovat.

Další odpovědi
xko

Ahoj přesně tak.Jak říká Pivo.ještě bych dodal že před tím než koupíš hru ujistit se že ti na to pc nebo noťas bude stačit.Já jsem na notasu rozjel i na nejvyšší detaily třeba Skyrima a přitom v recenzi bylo minimu to co mám já a ještě nedostačující.Mně se taky notas přehřívá ale já to řeštím chladící podložkou jinak cca 20 mninut hraní a notas off.Jinak pokud tam máš nějakej malinkej větraček tak si odendej ještě boční plech aby tam šlo více vzduchu a nebo jak jsem to vyřešil já.Vyndal jsem plech.Natahl jsem si z usb rozbočovače malinkej větráček.Vyndal jsem si ze starého PC větráček.Připajil na USB kablík co jsem doma našel třeba ze staré šňury od myši.Do plechu od PC jsem vystřihl díru nužkama na plech.Do tý díry vsunul umělou trubku pruměr 6 cm ale může být větší nebo menší. a trubku nějakou co jsem doma našel a tavnou pistolí přidělal.Na tu trubku z venku jsem dal dámskou silonku aby mi tam nešel prach z venčí a z druhé strany té trubky jsem vyvedl drát do USB ze zadu pc a nalepil zase tavnou pistolý na tu trubku zevnitř těsně nad grafárnu.Hlavně jestli to budeš dělat tak nezapomeň na směr foukání u větráku aby ti to nefoukalo ven :D Ale pokud jsi to taktoval tak to zase sniž jinak ti to odejde a samozřejmostí je při taktování bud zvýšit otáčky na větráku nebo sehnat o mnoho silnější větrák.Koukni po netu je tam hafo návodu jak ochladit PC :)

anonym

Kup si silnější zdroj proudu do PC grafické karty žerou moc proudu.
http://www.al­za.cz/fortron-ax550-60apn-550w-d126406.htm

jpau

Chlazení počítače není o tom, že tam nasereš obrovskej větrák ale o tom aby ti vzduch proudil krz krabici. Tzn.:

V otevřeném počítači neproudí vzduch – chlazení je horší.

Ujisti se, že podobný objem vzduchu, který ženeš dovnitř, ženeš i ven (nejlépe např. sát v zadu, vyfukovat vepředu – některé krabice to tak mají vymyšlené).

Ošahávání komponent je nejlepší způsob, jak si je zničit. Navíc to o ničem nevypovídá protože procesoru nebo gr. procesoru se stejně nedotkneš a tím, že chladiče na něm dobře vedou teplo tak i poměrně rychle vystydnou (za další je údaj o tom zda-li je to hodně nebo málo dost subjektivní).

Jako řešení bych viděl zkusit tu krabici zavřít (vážně, ono se to navrhuje s ohledem na proudění vzduchu uvnitř).

Hlada

Chyba může být v chlazení nebo ve zdroji. Teplotu komponent je nejjednodušší sledovat pomocí nějakého programu (Aida, Everest, PCWizard). Jak píšou ostatní, otevřená skříň a půlmetrový větrák není dobrý nápad. Ve skříni musí být průvan. O tom, jak uspořádat ventilátory je možné se dočíst hodně pod pojmem air flow. Módní boční otvory je nejlepší zakrýt. Z boku chladit jen konkrétní součástku improvizovaným tubusem.
Jestli jsou teploty v pořádku, je pravděpodobně slabý nebo vadný zdroj. Jestli má grafika přídavné napájení, zkusit ho připojit z jiné větve.