joelis

Bude fungovat Cpu na tomto pc?

Na pc mam desku P5GD1 PRO. Mam v něm pentium 4 na 3.00GHz jedno jadro.socket 775 . Objednal jsem pres internet intel pentium d925 a má socket 775 tento cpu je taktovan na 2× 3.0GHz podle tech listu je vse stejné.a hodnoty sedí skoro A cpu by mel pracovat. Jde mi o to jestli se nebude cpu zahřívát nebo zpisobeni sobeni vyhoření. Dekuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
cochee

Sám jsem zvědavý, jestli ti to pojede. Hořet by nic nemělo, to je jedna věc. Druhá je, že nový procesor není na seznamu procesorů, které deska podporuje (viz zdroj), ačkoliv frekvence jsou podporovány; záleží teď na BIOSu, co na to řekne. Teoreticky bys mohl zkusit rozjet desku ještě se starým CPU a flashnout BIOS na poslední verzi, teprv pak vyzkoušet nový CPU. Ale i poslední vydaný BIOS vyšel těsně před tím, než se začaly vyrábět ty Pentia D. Uvědom si, že deska je o 2 roky starší než procesor, to je v počítačovém věku téměř epocha 🙂

Zdroj: http://www.asus­.com/Motherbo­ards/P5GD1_PRO­/HelpDesk_CPU/

Další odpovědi
Quimby

CPU by nikdy neměl způsobit vyhoření, jsou na to čidla, která CPU při určité teplotě vypnou.
Každopádně daný CPU by měl pasovat do desky, pokud sis koupil Box verzi, tak je u něj i chladič, který by to měl uchladit, ale nemůžeš na tom moc taktovat. Pokud přijde bez chladiče, tak můžeš zkusit použít ten starej, třeba bude stačit, jinak bys musel dokoupit, ale nejsou drahý.