player242

Výdrž PC..

Může PC ublížit když ho nechám zaplej zřeba 48hodin nebo třebá víc ?
Doplňuji:
zapoměl jsem dodat že ho nezatěžuji – např. jen něco stahuji a větrák i ostatní HW je ve špičkové kondici

Nejlepší odpověď
beer

PC jsou primárně určeny pro nepřetržitý provoz, tedy 48hod. mu nemůže naprosto nijak ublížit.

Další odpovědi
terry

V poho 🙂

anonym

Samozřejmě vydrží, akorát se opotřebovávají ložiska ventilátorů a zbytečně to bere proud, lepší řešení pro stahování je si pořídit routr třeba RT-N16, k něm přenosný disk a nahodit na něj Tomato a zprovoznit torrenting.

Zdroj: http://www.xtre­mecoders.org/fo­rums/f78/toma­to-optware-mega-package-197/

anonym

Záleží, co na něm děláte a jaké má počítač chlazení a zdroj. Pokud nemá příliš dobře řešené chlazení a budete na něm hrát 48 hodin v kuse 3D hry, je jisté, že se přehřeje, a dost velká pravděpodobnost, že některá komponenta shoří. Pokud ale necháte počítač zapnutý 48 hodin a píšete na něm v textovém editoru, případně jste na internetu nebo jen stahujete nějaký větší soubor, pak by se PC nemělo nic stát. Samozřejmě to pak ale poznáte na účtu za elektřinu. :)

bolak

to víš že se nic nestane, já PC nevypínám nikdy…letos byl mimo provoz jen asi hodinu někdy v červenci, když byla bouřka a vypad proud, jinak jede nonstop

chicocheco: tak v textovým prohlížeči jo? :))

anonym

Nevypínám PC, ale občas to za mne udělají rozvodny el. proudu a pokud doba pobytu mimo domov je delší než 3 dny.