Lenka111

Grafická karta – Checking NVRAM

Dobrý den,

Dnes jsem koupil novou grafickou kartu GIGABYTE N650OC-1GI na alze. Po vložení do pc se ale objevil problém. Když zapnu PC, tak při zapnutí zamrzne u hlášky Checking NVRAM. Paměť RAM je v pořádku. Když grafiku odpojím, tak PC také naběhne v pohodě. Myslíte si, že by tento problém mohla způsobovat špatná grafická karta? Mám jí poslat na reklamaci?
Doplňuji:
Tak jsem zkusil to co jste zde napsal. Opět nastala ta samá chyba. Zkoušel jsem i přes noc vyndat baterku ze základní desky, takže se dnes všechno načítalo znovu a opět ten samý problém, tak už jsem opravdu bezradný :(

Odpovědi
cochee

Nová karta se nějakým způsobem hlásí počítači při startu. Paměť NVRAM je malá paměť, kam si ukládá BIOS svá nastavení. PC při startu kontroluje, zda NVRAM obsahuje data ve shodě s tím, co hlásí počítač. Podle mě bude stačit, když se vstoupí při startu do BIOS SETUPu (Vsuvka: obvykle stiskáním klávesy Del, ale může to být třeba i F1, F2, F10 apod – viz příručka k desce, anebo někdy se to při startu píše na obrazovce – něco jako „Press Del to enter BIOS Setup.“ Konec vsuvky.) a zase hned opustí (obvykle Esc nebo F10), s tím že se povolí uložení změn (i když se ručně žádná změna neprovedla) – typická hláška: „OK to save changes by quitting BIOS? Y/N,“ stiskem Y (yes) se odsouhlasí uložení – a to se provede právě do té NVRAM. PC se někdy automaticky restartuje a teď už by měl boot proběhnout bez zádrhelu.
Doplňuji:
Napiš model základní desky a budem pokračovat v Diskuzi…

Segi

Zkus se podívat na stránkach výrobce desky zda není novější verze BIOSu. Mně to pomohlo když jsem instaloval novější processor a časem HDD.