Avatar uživatele
Jarryh

Zvolit němčinu (nemám základy) nebo francouzštinu (mám základy)??

Zdravím,

chtěl bych se konečně pustit do studia druhého cizího jazyka (zatím bez učitele). Mám ale dilema. Na gymnáziu jsem se učil francouzsky, jenže mi to vůbec nešlo. Gramatika nebyla problém, ale výslovnost a porozumění jejich mluvenému slovu ano. Vím, že jsem se neučil slovíčka, takže kdybych přístup změnil, věřím, že i tohle by se zlepšilo. Na druhou stranu jsem trošku začal s němčinou a zdá se mi ve výslovnosti i porozumění jejich mluvenému slovu o mnoho procent jednodušší, než francouzština. Ptám se tedy, jestli má cenu zahodit několikaleté zkušenosti a pustit se do němčiny, která je mi o něco bližší, ale zatím ji neumím, nebo zkusit oživit znalosti francouzštiny a zkusit je vypilovat. Co se týče uplatnění, vím, že němčina se třeba do firmy hodí víc. Na druhou stranu si říkám, že i francouzština může být výhodou z toho důvodu, že ji u nás umí daleko měně lidí. Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3047 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Výletník8

Němčinu v praxi uplatníte pravděpodobně daleko více, u francouzštiny budete mít výhodu v některých profesích z důvodu, který sám na konci uvádíte. Pokud máte nějaké běžné povolání, němčinu bych viděl jako účelnější.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chachar1922

Já bych si vybrala jazyk, kterými je sympatičtější a taky bych si vybrala ve vašem případě francouzštinu z toho důvodu, že si vybírám vždycky ty těžší věci.
Potom si řeknu, že to je sice vydřené ale dokázala jsem to.

Záleží jestli si to chcete ulehčit a jít tou lehčí cestou (němčina) a nebo si stanovíte vyšší cíle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pucipuci

Ano, němčina je jednodušší s výslovností. Co takhle učit se oba, němčinu usilovně a franinu okrajově.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek