Justin1

Zvolili jste si někdy za cíl něco, co je jenom přechodný stav?

Stalo se vám někdy, že jste si za životní cíl zvolili něco, co se ukázalo být jenom mezistupněm vedoucím k něčemu jinému, co už se lišilo od vašeho cíle a s čím jste potom měli potíže? Jak jste to prožívali a jak jste ty potíže řešili?

Nejlepší odpověď
Kelt

Volíme si cíle, ale když zjistíme, že je lepší se věnovat jinému cíli, tak se to může změnit. Nic není na věčné časy. Zaměstnání, koníček, přátelé, mnohé z toho nezáleží na nás. Mohu si třeba určit cíl, zvládnutí jazykové zkoušky, ale když ten jazyk úspěšně používám dle potřeby, tak je zbytečné tu zkoušku dělat. Třeba jen kvůli papíru. To záleží na konkrétní situaci.

Další odpovědi
Rokio

Ano. Chtěl jsem pracovat a jako navazující cíl jsem si zvolil pracovat na dobu neurčitou. Největší problém byl, že jsem musel 1,5 roku sekat latinu a udržovat se v dobré kondici, abych neměl absenci.

elkon

Ne, vše řeším s rozmyslem. Někdy se ale věci nedaří úplně přesně a člověk pak musí korigovat, aby potřebný cíl dosáhl.

Emefej

Ano. Zítra (9.9.) mám kulaté narozeniny a jako přechodný cíl jsem si zvolil, že budu celý den střízlivý.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Rokio, to co tu plácáš je úplná samozřejmost. Každý normální člověk „seká latinu“ celý život a nikdy mu to nepřipadá divné. Máš podivný náhled na život. Zřejmě se chováš podle toho, jak se ti to právě hodí. To je prasárna.

SkřítekkAdee

Upřímně souhlasím. Já mám takové koníčky, které určitě nespadají do kategorie „sekat latinu“, ale moc dobře to o sobě vím, a proto ani nepíši na takové stránky 😁 každý normální člověk seká latinu opravdu pořád a divné mu to nepřijde.