Avatar uživatele
skorcovaz

Zvládne auto 1000 km, když potřebuje vyměnit olej?

Dobrý večer, prosím Vás, na palubovce mi svítí symbol franc. klíče (tzn., že se musí vyměnit olej), ale já teď potřebuji udělat 1000 km trasu. Může se auto kvůli tomu rozbít? Mám Peugeot 206 CC.
Předem děkuji za odpovědi..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 4790 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Neboj, nestane se nic. 1000km není tak moc. K nám na servis jezdila auta od podnikatelů, kde nebyl problém 20000 přejetých km.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Záleží jaký máte časový interval výměny a jak kvalitní olej používáte.
Pokud je interval 10 000 –15 000 Km a auto není úplně nové, klidně bych jel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Mate-li jinak auto v poradku a jde skutecne jen o klasickou vymenu oleje, nemel by byt vubec problem. Vymnente ho co nejdrive to pujde, ale pokud potrebujete nekam jet, 1000km v pohode zvladne. (Na tech jiz Miroslavstem zminenych 20 tisic km bych ale nespolehal a skutecne ho vymenil, jakmile budete mit chvilku volnou XD)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zbynekplzen

V servisu sice můžou mít řeči hlavně pokud jde o záruční věci ,ale mělo by to být v pohodě, teda hlavně jde o to aby v motoru vůbec nějaký olej byl!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Asi bych pred cestou dolil castecne novy olej a zbytecne auto nehnal .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Výměna oleje jako takového s olejovým filtrem trvá cca 1 hodinu i s úřadováním.
Druhá otázka je kolik týdnů už tam ten symbol svítí. Jestli skutečně dlouho, tak bych váhal. Pokud se rosvítil dnes, asi bych nad tím moc nepřemýšlel a jel bych.
A třetí nemělo by se mnoho stát, zejména v tomto počasí, kdy je chladno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

1000 km není tak moc. Vůbec bych se toho nebála.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gemiin

Tak nevím. když svítí kontrolka, tak to snad není na výměnu, ale na dolití. Jinak přejet přes výměnu lze v pohodě 5000 i víc. Předpis na výměnu dávají výrobci a servisáci to rádi podporují, oleje ale vydží až 2× tolik než mají předepsáno. Pozná se to podle viskozity, tu si ale vy nezměříte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
liho

Zdravím,vůbec bych se toho nebal,ten klíč může značit i teprve se blížící servis,dle typu auta,ale 1000km na přejetí se nemusíte bát,hlavně ať je ho v motoru dost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pajka.111

Naši si chtějí pořídit nosič kol na auto. Jako jde o to, že já bych jim ten nosič ráda koupila jako překvapení, ať nemají takový výdaje. Jak se to tak pohybuje? Jde hlaně o to, že chci kvalitu. Díky moc.

před 1727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Holky, potřebuju poradit. Naši si chtějí pořídit nosič kol na auto. Jako jde o to, že já bych jim ten nosič ráda koupila jako překvapení, ať nemají takový výdaje. Jak se to tak pohybuje? Jde hlaně o to, že chci kvalitu. Díky moc.

před 1756 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Holky, potřebuju poradit. Naši si chtějí pořídit nosič kol na auto. Jako jde o to, že já bych jim ten nosič ráda koupila jako překvapení, ať nemají takový výdaje. Jak se to tak pohybuje? Jde hlaně o to, že chci kvalitu. Díky moc.

před 1756 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

My jsme si střešní box koupili u https://www.ne­umanncz.cz/cs/. Mají hodně kvalitní věci, jsou asi nejlepším prodejcem. Četla jem na ně opravdu hodně dobré recenze a jejich přístup mě o nich přesvědčil. Tak zkus mrknout tam.

před 1727 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek